Контракти.ua

573  —  23.11.21
У ВООЗ пояснили сплеск COVID-19 у Європі
У ВООЗ пояснили сплеск COVID-19 у Європі

Сплеск захворюваності на COVID-19 у Європі обумовлений трьома факторами - штамом Дельта, відмовою від вакцинації та ослабленням карантинних обмежень.

Про це заявив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ доктор Ханс Клюге, повідомляє The Guardian у вівторок, 23 листопада.

За словами Клюге, ситуація з COVID-19 у Європі та Центральній Азії дуже серйозна.

"На нас чекає сувора зима, але ми не повинні залишатися без надії, тому що всі ми - уряди, органи охорони здоров'я, окремі особи - можемо вжити рішучих заходів для стабілізації пандемії", - сказав Клюге.

Згідно з прогнозами ВООЗ, вже до березня 2022 року кількість загиблих від коронавірусу в Європі перевищить 2,2 мільйона людей.

"Європа залишається "у лещатах" пандемії. Щоденна смертність зросла майже до 4 200 випадків на день - удвічі більше, ніж на кінець вересня", - наголосив Клюге.

Наразі зареєстровані летальні випадки коронавірусу вже перевищили 1,5 мільйона в 53 країнах Європи, тоді як сам вірус є причиною смерті номер один у Європі та Центральній Азії.

Крім того, ВООЗ очікує високого чи екстремального навантаження на лікарняні ліжка у 25 країнах та високого чи екстремального навантаження у відділеннях інтенсивної терапії у 49 з 53 країн у період з цього моменту до березня 2022 року.

У цих обставинах Клюге заявив, що людству необхідно використовувати підхід "вакцина плюс", тобто дотримуватися комплексу заходів проти коронавірусу.

Клюге пояснив, що підхід "вакцина плюс" означає отримання стандартних доз вакцини, ревакцинацію, якщо така пропонується, а також включення профілактичних заходів до звичайного порядку дня.

"Носіння маски, миття рук, провітрювання приміщень, підтримання фізичної відстані та чхання в лікоть - прості та ефективні способи отримати контроль над вірусом та підтримати життя суспільства", - резюмував представник ВООЗ.

Статьи по теме
Більше використання вакцин може зменшити потребу в антибіотиках на 22%, - звіт ВООЗ
Більше використання вакцин може зменшити потребу в антибіотиках на 22%, - звіт ВООЗ

Вакцини проти 24 патогенів можуть скоротити кількість необхідних антибіотиків на 22% або на 2,5 мільярда визначених добових доз у всьому світі щороку.
11.10 — 276

В Україні за тиждень захворюваність респіраторними хворобами серед дітей зросла на 31%
В Україні за тиждень захворюваність респіраторними хворобами серед дітей зросла на 31%

Захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 у порівнянні із попереднім тижнем серед дітей зросла на 31%, серед дорослих – на 12,9%.
09.02 — 467

ВООЗ закликає до маскового режиму через зростання захворюваності на COVID
ВООЗ закликає до маскового режиму через зростання захворюваності на COVID

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) закликає продовжувати дотримуватися маскового режиму та соціальної дистанції для уникнення зараження на COVID-19. Рекомендації пов'язані з тенденцією зростання у багатьох країнах випадків коронавірусної хвороби.
06.01 — 573