Контракти.ua

600  —  23.11.21
З'явилися умови меморандуму України з МВФ
З'явилися умови меморандуму України з МВФ

У МВФ оприлюднили умови продовження кредитної програми з Україною, за якою Київ у вівторок, 23 листопада, має отримати транш у 700 млн. доларів.

Серед умов було названо забезпечення незалежності центрального банку.

Також фонд вимагає змінити грошово-кредитну політику, щоб повернути інфляцію до цільового рівня.

Українська влада зобов'язалася більш ефективно керувати банками, щоб "відновити надійне кредитування приватного сектору". МВФ заявив, що Україні слід запровадити жорсткіші фіскальні заходи для забезпечення боргової стійкості.

Іншими умовами стали: боротьба з корупцією, зниження ролі держави та корпоративних інтересів в економіці.

Також про умови меморандуму з фондом розповів у коментарі Інтерфакс-Україна голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

За його словами, одним із маяків є завершення до кінця листопада процесу відбору та призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Більш того, меморандум містить намір "продовжити захищати вразливі верстви населення через достатні асигнування на соціальні програми". Маються на увазі субсидії. Не те що підвищення тарифів немає, навпаки - є заходи, спрямовані на підтримку населення в період підвищення тарифів", - зазначив депутат.

Також, за його словами, меморандум передбачає ухвалення "ресурсного" законопроекту №5600, покращення адміністрування акцизів, податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з продажу нерухомості та рентної плати.

"Україна, згідно з меморандумом, має намір "закрити податкові лазівки, пов'язані з операціями з нерухомістю, та покращити оцінку бази оподаткування для податку на прибуток підприємств та рентних платежів", - пояснив Гетьманцев.

"Меморандум передбачає намір України знизити дефіцит держбюджету до 3,5% ВВП, проте це вже закладено у проект бюджету на 2022 рік. Крім того, Україна висловила намір "у відповідь на нещодавнє підвищення цін на газ запровадити прозорі заходи захисту незахищених верств населення, зміцнення фінансового стану підприємств теплової комунальної енергетики", - розповів нардеп.

Меморандум також передбачає продовження впровадження пенсійної реформи.

Крім того, Україна має до кінця року оприлюднити результати аудиту Фонду боротьби з COVID-19.

"Особливо вказується на послідовність грошово-кредитної та валютно-курсової політики. Йдеться про інфляційне таргетування та зниження темпів інфляції", – повідомив Гетьманцев.

Статьи по теме
ВВП України у серпні зріс на 3,5%
ВВП України у серпні зріс на 3,5%

У серпні 2024 року внутрішній валовий продукт України зріс на 3,5% порівняно з відповідним періодом торік.
18.09 — 168

Рада підтримала збільшення бюджету на 500 мільярдів для військових потреб
Рада підтримала збільшення бюджету на 500 мільярдів для військових потреб

Верховна Рада ухвалила в цілому закон про збільшення бюджету на 2024 рік на 500 млрд грн на військові потреби.
18.09 — 141

Комітет Ради підтримав підвищення податків
Комітет Ради підтримав підвищення податків

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради схвалив проєкт змін до Податкового кодексу. Крім населення підвищений податок платитимуть банки.
16.09 — 224