Контракты.ua

240  —  21.11.21
Білорусь заявила про відновлення постачання електроенергії в Україну
Білорусь заявила про відновлення постачання електроенергії в Україну

Білорусь заявила про відновлення постачанняи електроенергії до України.

Про це з посиланням на білоруське Міненерго пише "Інтерфакс-Захід".

"Білорусь з 21 листопада відновила постачання електроенергії в Україну", – йдеться у повідомленні.

Міненерго додало, що ескпорт відбувається у відповідності з підписаними на листопад контрактами.

Нагадаємо, з весни 2021 року в Україні діяла заборона на імпорт електроенергії з РФ та Білорусі, але з 1 листопада вона втратила чинність. Тому "Укренерго" почало пропонувати учасникам ринку на аукціонах всю доступну пропускну спроможність міждержавних перетинів.

2 листопада Білорусь почала постачати електроенергію в Україну в рамках аварійної допомоги.

17 листопада Міненерго Білорусі попередило про припинення з 18 листопада нещодавно відновленого постачання електроенергії в Україну.

Перед цим було відключено від мережі через спрацювання системи автоматичного захисту енергоблок №1 БелАЕС. 19 листопада о 14:04 його було під’єднано до мережі.

Імпорт електроенергії в Україну з Білорусі після відмови НКРЕКП продовжувати з 1 листопада заборону поновився 6 листопада із 5 МВт щогодини. З 9 листопада електроенергія з Білорусі йде по 415 МВт щогодини.

8 листопада український експерт з питань енергетики, медіадиректор асоціації "Український ядерний форум" Ольга Кошарна оприлюднила лист "Беленерго" партнерам. У ньому зазначено, що "з листопада 2021 року постачання електричної енергії в ОЕС України на основі раніше укладених рамкових контрактів здійснюватися не буде".

За даними ЕП, листа отримали декілька учасників ринку, зокрема державний "Енергоатом".

9 листопада "Беленерго" спростувало припинення поставок електроенергії в Україну. У компанії запевнили, що експорт здійснюється відповідно до зазначених у контракті зобов'язань. А лист ДВО "Беленерго" про зміну умов співробітництва було надіслано на адресу конкретних компаній, яким не планували постачати електроенергію в листопаді 2021 року.

З 9 листопада електроенергія з Білорусі постачалася в обсязі по 415 МВТ щогодини. Основним постачальником електроенергії називали компанію "ТЕТ Груп" Віталія Бутенка.

Учора стало відомо, що імпорт електроенергії з Білорусі після припинення постачання з 18 листопада планується поновити 21 листопада.

Статьи по теме
Україна четвертий рік поспіль оновила рекорд аграрного експорту
Україна четвертий рік поспіль оновила рекорд аграрного експорту

За підсумками 2021 року Україна експортувала агропродовольства на суму $27,9 млрд, що майже на 25% більше, ніж рекордний показник 2020-го ($22,4 млрд).
вчера, 20:45 — 136

Україна отримала рекордний дохід від туристичного збору
Україна отримала рекордний дохід від туристичного збору

За підсумками 2021 року в державний бюджет направлено рекордних 244 млн грн доходу від туристичного збору. Це новий рекорд.
25.01 — 177

ЄС готує нову фінансову допомогу Україні
ЄС готує нову фінансову допомогу Україні

Євросоюз виділить Україні новий пакет фінансової допомоги, повідомила у понеділок, 24 січня, президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час саміту.
24.01 — 181