Контракты.ua

747  —  20.11.21
Шістьох болгарських військових звинуватили у шпигунстві на користь Росії
Шістьох болгарських військових звинуватили у шпигунстві на користь Росії

Військова прокуратура Болгарії висунула звинувачення групі колишніх і чинних військових у шпигунстві на користь Росії.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на АР.

Як зазначається, шістьох осіб звинувачують у зборі й передачі засекреченої інформації представникам іноземної країни. Серед них - колишній старший співробітник військової розвідки Болгарії, посадовці вищої ланки у Міноборони та колишній військовий аташе, що мав доступ до таємної інформації у парламенті Болгарії.

Цих осіб затримали у березні 2021 року, з них п’ятеро залишаються під вартою, а одного відпустили під заставу.

Як пише агентство, серед обвинувачуваних прокурорами осіб – колишній співробітник військової розвідки. За даними уряду, він закінчив школу розвідки у Москві, при російському ГРУ.

Прокурори вважають, що після повернення до Болгарії йому доручили створити агентурну мережу з людей, які б мали доступ до непублічних документів, пов’язаних з НАТО і ЄС. При цьому його дружина, яка має подвійне громадянство Болгарії та РФ, передавала документи до посольства Росії в Софії.

За словами прокурорів, цим особам може загрожувати від 10 років в’язниці до довічного ув'язнення, якщо їх визнають винними.

Як повідомляв Укрінформ, трьох іноземців, які обіймали відповідальні посади на військовому заводі "Арсенал" у болгарському місті Казанлик, заарештували 7 жовтня за підозрою у шпигунстві. Слідство встановило, що 24-річний чоловік та 59-річна жінка з Литви та 60-річний росіянин працювали на заводі за трудовою угодою. Їхня діяльність була пов'язана з інноваційними технологіями.

Усі троє пішли у відпустку без збереження заробітної плати до 17 вересня та не повернулися на місце роботи. При цьому слідчі з’ясували, що 2 жовтня фігуранти повернулися до Болгарії. Через кілька днів їх затримали у прикордонному пункті пропуску "Кулата".

У їхніх автомобілях виявили документи та речі, які стосуються досудового провадження. Підготовлено постанови про примусове доставлення їх до суду і висунення обвинувачення.

Статьи по теме
Почему не было войы, и когда она будет? Что такое
Почему не было войы, и когда она будет? Что такое "сепаратизм наоборот"

Юрий Христензен: После переговоров с президентом США кремлевская пропаганда продолжила петь в ту же дуду – "украинские фашисты угрожают российским гражданам на Донбассе". Затем пропагандисты съехали на "угрозу НАТО". А сейчас получили методички, что нужно объединиться с Китаем, и потом уже "всем покажем". Поначалу это напоминало войну 2008 года в Грузии. В российский закон "О ветеранах" её бы вписали – "Выполнение задач по обеспечению безопасности и защите граждан Российской Федерации, проживающих на территориях Донецкой и Луганской Народных Республик". Но потом что-то сломалось.
16.12.21 — 322

Когда Путин нападёт. Спокойствие и готовность, и не не надо уговаривать нас сдаться, это не поможет
Когда Путин нападёт. Спокойствие и готовность, и не не надо уговаривать нас сдаться, это не поможет

Алексей Копытько: Утро началось с прочтения очередной душераздирающий статьи в WashPost о 175 тыс. российских солдат, которые не дадут нам спокойно доесть оливье. Потом добавил красок Bild. Поскольку лавина сообщений нарастает, надо вбить несколько спасательных гвоздиков, чтобы окончательно не унесло. Для начала нужно принять несколько фактов как данность.
05.12.21 — 656

Росія почала військові навчання на кордоні з Україною
Росія почала військові навчання на кордоні з Україною

Росія почала військові навчання на кордоні з Україною.
03.12.21 — 623