Контракти.ua

1538  —  13.11.21
Нове шкільне меню з'явиться в усіх школах через півтора місяця – Зеленська
Нове шкільне меню з'явиться в усіх школах через півтора місяця – Зеленська

Із Нового року нова система шкільного харчування має бути запроваджена по всій країні, хоча багато шкіл уже оновили меню з вересня.

Про це зазначила дружина Президента Олена Зеленська під час виступу на четвертому регіональному форумі «Реформа системи шкільного харчування» у Львові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“До повного перезавантаження системи шкільного харчування залишається півтора місяця. Нові технологічні картки для всіх страв уже на сайті МОЗ, доступні всім. У багатьох школах уже усі ці страви на столах учнів з 1 вересня, з початку нового навчального року, а по всій країні вони мають з’явитися з Нового року”, - сказала вона.

Перша леді підкреслила, що непросто доводиться деяким школам оновлювати систему харчування, адже, за її словами, у багатьох є проблеми не тільки з меню, а з елементарними речами, наприклад, холодильниками, посудом, інколи навіть проточною водою.

“Але ми таким школам допомагаємо і будемо продовжувати допомагати оновлюватися, допомагати навчатися новому”, - запевнила дружина Президента.

Водночас вона нагадала дані дослідження ЮНІСЕФ, згідно з яким харчування мотивує дітей не тільки відвідувати школу, але і навчатися краще.

“Правильне харчування має стати звичкою, коли дитина ще маленька. І, звісно, їжа - це емоції. Коли діти сідають до столу вдома, вони їдять з батьками. Коли вони їдять у шкільній їдальні, вони сідають до столу з друзями, діляться емоціями, розмовляють”, - відзначила перша леді.

У цьому контексті Олена Зеленська розповіла, що їй подобається одеська ініціатива, коли в деяких школах фото шкільного меню публікують у соцмережах, поширюють в месенджерах.

“Уявіть, як буде чудово, коли їжу зі шкільної їдальні буде хотітися постити в Інстаграмі не тільки дітям, але і їх батькам”, - додала вона.

Як повідомлялося, реформу шкільного харчування започатковано з ініціативи дружини Президента. У травні цього року презентовано оновлене меню для шкільних їдалень. Оновлене меню розраховано на 4 тижні, включає 160 страв. Крім того, збільшено кількість фруктів та м'яса в раціоні.

Регіональний форум «Реформа шкільного харчування» у Львові відбувається в межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі та є вже четвертим подібним форумом. Перший відбувся 13 серпня у м. Буча, другий – 9 вересня в Одесі, третій – 8 жовтня у Дніпрі.

Статьи по теме
У четвер в Україні почне змінюватися погода: чого очікувати
У четвер в Україні почне змінюватися погода: чого очікувати

18 серпня в Україні стане менше дощів, а на заході очікується потепління.
вчера, 15:39 — 3525

Дощі, град та шквали по усій Україні: прогноз погоди на 18 серпня
Дощі, град та шквали по усій Україні: прогноз погоди на 18 серпня

18 серпня, у південних, центральних та східних відзначатимуться дощі. В північних та західних можлива гроза.
вчера, 12:35 — 1611