Контракты.ua

1427  —  13.11.21
Нове шкільне меню з'явиться в усіх школах через півтора місяця – Зеленська
Нове шкільне меню з'явиться в усіх школах через півтора місяця – Зеленська

Із Нового року нова система шкільного харчування має бути запроваджена по всій країні, хоча багато шкіл уже оновили меню з вересня.

Про це зазначила дружина Президента Олена Зеленська під час виступу на четвертому регіональному форумі «Реформа системи шкільного харчування» у Львові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“До повного перезавантаження системи шкільного харчування залишається півтора місяця. Нові технологічні картки для всіх страв уже на сайті МОЗ, доступні всім. У багатьох школах уже усі ці страви на столах учнів з 1 вересня, з початку нового навчального року, а по всій країні вони мають з’явитися з Нового року”, - сказала вона.

Перша леді підкреслила, що непросто доводиться деяким школам оновлювати систему харчування, адже, за її словами, у багатьох є проблеми не тільки з меню, а з елементарними речами, наприклад, холодильниками, посудом, інколи навіть проточною водою.

“Але ми таким школам допомагаємо і будемо продовжувати допомагати оновлюватися, допомагати навчатися новому”, - запевнила дружина Президента.

Водночас вона нагадала дані дослідження ЮНІСЕФ, згідно з яким харчування мотивує дітей не тільки відвідувати школу, але і навчатися краще.

“Правильне харчування має стати звичкою, коли дитина ще маленька. І, звісно, їжа - це емоції. Коли діти сідають до столу вдома, вони їдять з батьками. Коли вони їдять у шкільній їдальні, вони сідають до столу з друзями, діляться емоціями, розмовляють”, - відзначила перша леді.

У цьому контексті Олена Зеленська розповіла, що їй подобається одеська ініціатива, коли в деяких школах фото шкільного меню публікують у соцмережах, поширюють в месенджерах.

“Уявіть, як буде чудово, коли їжу зі шкільної їдальні буде хотітися постити в Інстаграмі не тільки дітям, але і їх батькам”, - додала вона.

Як повідомлялося, реформу шкільного харчування започатковано з ініціативи дружини Президента. У травні цього року презентовано оновлене меню для шкільних їдалень. Оновлене меню розраховано на 4 тижні, включає 160 страв. Крім того, збільшено кількість фруктів та м'яса в раціоні.

Регіональний форум «Реформа шкільного харчування» у Львові відбувається в межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі та є вже четвертим подібним форумом. Перший відбувся 13 серпня у м. Буча, другий – 9 вересня в Одесі, третій – 8 жовтня у Дніпрі.

Статьи по теме
Сніг та хрещенські морози до -11: карта погоди в Україні в найближчі дні
Сніг та хрещенські морози до -11: карта погоди в Україні в найближчі дні

Найближчими дням Україну накриє снігова погода, також очікуються морози, аж до -11℃.
вчера, 18:18 — 2838

В Украину возвращаются снегопады: прогноз погоды на 17 января
В Украину возвращаются снегопады: прогноз погоды на 17 января

В понедельник, 17 января, почти на всей территории Украины ожидаются снегопады, местами с дождем. Температура воздуха в течение суток будет находиться в пределах от -8 до +6 градусов.
вчера, 12:45 — 6786

За порушення - штраф. В Україні встановлено місця, де не можна курити
За порушення - штраф. В Україні встановлено місця, де не можна курити

Верховна рада наприкінці 2021 року внесла зміни до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну. Законом уточнений вичерпний перелік місць, де заборонено курити.
вчера, 11:45 — 6624