Контракти.ua

509  —  02.11.21
Україні слід бути готовою до ескалації з боку РФ – Клімкін
Україні слід бути готовою до ескалації з боку РФ – Клімкін

Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що загрози масованого вторгнення «завтра чи післязавтра» Росії в Україну наразі немає, але нам слід готуватися до ескалації та підняття Путіним ставок у його геополітичній грі.

Таку думку Клімкін висловив в ефірі програми «Свобода слова на ICTV».

«Звичайно, я дуже хочу довіряти нашій розвідці – це я кажу абсолютно щиро, але The Washington Post непроста газета, вона має свої джерела в адміністрації Байдена. Якщо вона щось друкує, вона ніколи не друкує це «зі стелі», ми це прекрасно розуміємо. Так, ми знаємо, що нема там (біля кордону України. – ред.) великих рухів на сьогодні, - рухи є, але не такі, які призведуть до масованого вторгнення завтра чи післязавтра», - сказав Клімкін.

Він додав, що навіть у Кремлі розуміють, що бліцкриг проти України неможливий, бо це ніколи не можна буде «продати світові та навіть всередині Росії».

Водночас Клімкін зауважив, що сьогодні на всіх закритих експертних майданчиках обговорюється тема: якщо Китай у найближчій перспективі спробує встановити контроль над Тайванем, то для Путіна відкривається шанс намагатися отримати контроль над частиною території України, яку вони називають "Новоросією".

«Тому, звичайно, немає загрози (вторгнення. – ред.) завтра чи післязавтра – це потрібно чесно сказати, не потрібно панікувати. Але ми маємо бути готовими до підняття ставок, до ескалації. Не боятися, не панікувати стосовно завтра чи післязавтра, але спокійно готуватися... Для нас сьогодні є два принципових способи забезпечення нашої безпеки: перший - це наше бажання, наш бойовий дух і бажання побудувати мінімально необхідний асиметричний потенціал.., і другий – це наші партнери», - резюмував ексглава МЗС.

Статьи по теме
Темпи російського наступу збільшилися, але залишаються повільними ‒ ISW
Темпи російського наступу збільшилися, але залишаються повільними ‒ ISW

Попри незначне зростання швидкості просування російських військ останніми тижнями, цей темп залишається повільним і має характер позиційної війни, а не динамічних маневрових операцій. На думку експертів, така ситуація підкреслює застійність російського наступу після понад двох із половиною років війни.
30.10 — 244

Понад 80% українців готові проголосувати за вступ України до ЄС і НАТО – опитування
Понад 80% українців готові проголосувати за вступ України до ЄС і НАТО – опитування

Понад 80% українців проголосували б за вступ України до ЄС і НАТО, якби такий референдум відбувся найближчим часом.
24.10 — 252

Україна не обговорює частковий вступ в НАТО – Зеленський
Україна не обговорює частковий вступ в НАТО – Зеленський

Президент Володимир Зеленський запевнив, що Україна не обговорює вступ в НАТО в обмін на відмову від окупованих Росією територій. Водночас за його словами, подібні ідеї можуть бути в деяких країн-партнерів.
22.10 — 310