Контракти.ua

926  —  01.11.21
«Це була справжня школа життя»: Олена Кот розповіла про перший досвід водіння
«Це була справжня школа життя»: Олена Кот розповіла про перший досвід водіння

Ведуча новин «Сьогодні» на каналі «Україна» Олена Кот – водій із багаторічним стажем. До дня автомобіліста і дорожника, який відзначають в останню неділю жовтня, телеведуча розповіла, чому здавши на права, ще довгі роки не наважувалася водити машину.

Олена Кот отримала посвідчення водія майже відразу після закінчення школи. Проте за кермо так і не сіла. На той момент уже наближалася зима. Погана видимість, мряка та ожеледиця налякали водія-початківця. Ведуча зізнається – боялася, що розіб'є татову машину. А навесні бажання остаточно зникло, тому що навики кермування зовсім були маленькими. Так водійські права пролежали без діла майже 10 років.

«Лише почавши працювати, коли затримувалася допізна і громадським транспортом додому було не дістатися, а на таксі не наїздишся, ось тоді і згадала про своє посвідчення водія. Ну, і на той момент у татовому гаражі стояла машина, на якій практично ніхто не їздив. Так, довелося вчитися заново. Але була величезна мотивація. Отже, моя перша автівка – батьківська Славута. Я на ній проїздила рік», – розповіла Олена Кот.

Ведуча згадує, як спочатку непросто було впоратися з таким автомобілем. Щоб увімкнути задню швидкість, доводилося двома руками і всією своєю вагою налягати на важіль перемикання передач. Взимку треба було досить довго її прогрівати, щоб очистити вікна. Це автомобіль без гідропідсилювача керма, кондиціонера, підігріву скла, дзеркал та сидінь. За сучасними мірками комфорту, в ньому багато чого немає.

«Скажу чесно, це була справжня школа життя для мене. Але це була прекрасна школа, досі з теплотою згадую цю машину, називаю її "моя перша тачка". Вона принесла в моє життя свободу пересування та неоціненний досвід. До речі, у перші два місяці активного водіння я схудла на 8 кг – ось так сильно нервувала. А колеги жартома прозвали мою Славутку "Котомобіль"» - поділилася спогадами Олена Кот.

 

Статьи по теме
Випив – не рушиш з місця. Як працюють вбудовані в авто алкотестери та чи з'являться в Україні
Випив – не рушиш з місця. Як працюють вбудовані в авто алкотестери та чи з'являться в Україні

Сенсори, що миттєво визначатимуть рівень алкоголю в крові водія, розробили у Сполучених Штатах. Ідея в тому, що автомобіль сам вирішуватиме, чи у стані водій кермувати ним. Щойно водій сів і увімкнув спалах – спрацьовуватимуть датчики дихання і дотику. За мить система визначить кількість проміле, йдеться у сюжеті новин "Сьогодні" на каналі "Україна".
29.09.21 — 573

Пересісти на електроавтівки до 2030 року – що чекає на автовласників в Україні
Пересісти на електроавтівки до 2030 року – що чекає на автовласників в Україні

В Україні серйозно замислилися над тим, аби заборонити ввезення бензинових та дизельних авто. Не тільки старих, а й нових. В Європі теж запровадять такі обмеження. Наскільки близька ця перспектива, дізнавались новини "Сьогодні" на каналі "Україна".
17.09.21 — 669

Назвали автомобиль 2021 года в Европе
Назвали автомобиль 2021 года в Европе

Автомобиль Toyota Yaris, который производят на заводе японской компании «Toyota» в городе Валансьенн (Франция), стал «Европейским автомобилем 2021 года».
02.03.21 — 851