Контракти.ua

505  —  01.11.21
Нацбанк побоюється зростання цін вище за прогноз
Нацбанк побоюється зростання цін вище за прогноз

Наступного року інфляційні ризики в Україні можуть зрости через зовнішній ціновий тиск.

Про це йдеться у звіті Національного банку України за підсумками жовтня.

Зокрема, світову інфляцію посилить подальше подорожчання енергоресурсів, дефіцит сировини та комплектувальних на тлі зростання попиту, а також порушення глобальних ланцюжків постачання через пандемію. Зазначається, що через ситуацію все більше центробанків країн з ринками, що розвиваються, вдаються до підвищення ключових ставок.

Як йдеться у звіті, український бізнес також прогнозує подальше подорожчання власної продукції та послуг. Серед головних причин - зростання закупівельних цін на сировину та матеріали, а також витрат на оплату праці. Підприємства підвищують зарплати, у тому числі через пожвавлення трудової міграції, що призводить до дефіциту кадрів.

Водночас збільшення реальних доходів, насамперед зарплат, підтримує стійкий споживчий попит. У цьому здатність підприємств задовольнити несподіване збільшення попиту за рахунок власних потужностей знижується четвертий квартал поспіль.

"На тлі високої інфляції повільно погіршуються інфляційні очікування всіх груп респондентів - населення, бізнесу, аналітиків. Їхнє подальше розбалансування є суттєвим ризиком для уповільнення інфляції до мети 5% наступного року", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, семеро членів КМП висловилися за збереження облікової ставки на рівні 8,5% у жовтні. Три члени виступали за підвищення облікової ставки до 9%.

Майже всі члени КМП очікують на облікову ставку на рівні 7,5-8% на кінець наступного року.

Нагадаємо, у березні 2021 року НБУ розпочав цикл підвищення ставки, поступово піднявши її з 6,0% до 8,5%. Такі рішення регулятора були спричинені стрибком інфляції.

Статьи по теме
НБУ залишив облікову ставку без змін: що вплинуло на рішення
НБУ залишив облікову ставку без змін: що вплинуло на рішення

Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 13,0% річних з 20 вересня 2024 року.
вчера, 19:01 — 211

НБУ спрогнозував подальше зростання цін
НБУ спрогнозував подальше зростання цін

У серпні споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 7,5% з 5,4% у липні; інфляційний тиск зберігатиметься й у наступні місяці.
12.09 — 199

Резерви України зросли на 5 млрд доларів після падіння чотири місяці поспіль
Резерви України зросли на 5 млрд доларів після падіння чотири місяці поспіль

Міжнародні резерви України протягом серпня 2024 року збільшилися на 13,7% (на 5,096 млрд доларів) до 42,331 млрд доларів. Резерви зросли завдяки допомозі ЄС та США.
09.09 — 141