Контракты.ua

432  —  24.10
У Балтійському регіоні з'явилася нова база НАТО
У Балтійському регіоні з'явилася нова база НАТО

У Латвії ВПС НАТО після завершення модернізації і сертифікації ввели в режим повномасштабного використання військовий аеродром Лієлварде в Латвії.

Про це в неділю, 24 жовтня, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на повітряне командування альянсу.

Авіабаза в Лієлварде, що розташована на південний схід від Риги, була створена радянськими військовими ще в 1970 році. Вона була однією з найбільших у Прибалтиці.

"Тепер союзні ВПС НАТО мають доступ до ще одного модернізованого військового аеродрому в регіоні Балтики. Аеродром Лієлварде здатний приймати союзні літаки в будь-який час доби і в будь-яких погодних умовах", - повідомляє НАТО.

Згідно з повідомленням, "винищувачі НАТО, які здійснюють патрулювання в регіоні Балтики, зможуть використовувати аеродром як запасний злітно-посадковий майданчик".

Тобто в разі неможливості використання авіабаз в Емарі в Естонії і Шяуляй в Литві винищувачі будуть направлятися в Лієлварде в Латвії. Найближчим часом на латвійський аеродром вже планують прибути данські винищувачі F-16 для здійснення на ротаційній основі натовського патрулювання в прибалтійському регіоні.

У НАТО наголосили, що авіабаза в Лієлварде в Латвії буде мати велике значення для передового розміщення сил альянсу на його східному фланзі.

На авіабазі крім винищувачів будуть також розміщуватися військово-транспортні літаки і далекі безпілотні літальні апарати.

Статьи по теме
НАТО не сприймає можливість
НАТО не сприймає можливість "сфер впливу" Росії

У НАТО вважають неприйнятною можливість наявності у Росії сфер впливу на сусідні держави.
01.12 — 573

НАТО не гарантує безпеку Україні, оскільки вона не є його членом, - Столтенберг
НАТО не гарантує безпеку Україні, оскільки вона не є його членом, - Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що не може гарантувати Україні безпеку, оскільки вона не є членом Альянсу. Однак країна може покладатися на політичну та практичну підтримку.
30.11 — 141

Колективна оборона НАТО не поширюється на Україну, - Столтенберг
Колективна оборона НАТО не поширюється на Україну, - Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг висловився щодо захисту України у разі прямої загрози. Принципи колективної оборони не поширюються на країну.
26.11 — 295