Контракты.ua

446  —  24.10
Штати привітали Угорщину з річницею повстання 1956 року
Штати привітали Угорщину з річницею повстання 1956 року

Державний департамент США оприлюднив заяву у зв'язку з 65-ю річницею повстання проти комуністичної диктатури.

Про це повідомляє Голос Америки, передає Укрінформ.

«Ми згадуємо хоробрих чоловіків і жінок, які боролися за свою свободу на вулицях Будапешта і по всій країні. Їхня пристрасть до свободи реалізувалася в 1989 році, коли Угорщина стала демократичною країною. Ми відзначаємо цю урочисту річницю разом з нашим партнером і союзником по НАТО», - йдеться в заяві.

Крім того, в Держдепартаменті нагадали, що цьогоріч виповнюється 100 років від дня встановлення дипломатичних відносин між Угорщиною та Сполученими Штатами Америки.

Нагадаємо, 23 жовтня 1956 року в Угорщині спалахнуло повстання проти комуністичного режиму. На вулиці Будапешта вийшло майже 200 тисяч осіб. Уже ввечері демонстранти захопили будівлю радіо та низку промислових об'єктів столиці, в тому числі кілька заводів з виробництва зброї.

Наступного дня у столицю Угорщини ввійшли радянські війська. Як вважають деякі історики, початок збройної конфронтації, внаслідок якої загинуло багато людей, спровокували угорські спецслужби, почавши стріляти в беззбройний натовп. Протистояння було дуже жорстоким: протестувальники влаштовували самосуд над сталіністами, вішали на деревах офіцерів держбезпеки. У відповідь військові розстрілювали цивільних.

4 листопада радянські війська - 17 дивізій, 60 тисяч військових і майже шість тисяч танків - під командуванням заступника міністра оборони СРСР Івана Конєва оточили Будапешт і остаточно придушили повстання.

За весь період, з 23 жовтня до 4 листопада, було вбито кілька тисяч цивільних осіб. Радянські втрати становили понад 700 убитих і півтори тисячі поранених.

Статьи по теме
США переконали ЄС у реальності російської загрози для України - FT
США переконали ЄС у реальності російської загрози для України - FT

Адміністрація президента США Джо Байдена переконала союзників у ЄС та НАТО у тому, що Росія може бути готовою до вторгнення в Україну.
вчера, 13:00 — 194

Пентагон підтвердив готовність допомогти Україні захиститися від Росії
Пентагон підтвердив готовність допомогти Україні захиститися від Росії

Міністерство оборони США підтверджує готовність допомогти Україні захиститися у разі вторгнення Російської Федерації. Вашингтон підтримує Київ у захисті суверенних територій.
05.12 — 194

Байден та Путін проведуть відеодзвінок 7 грудня
Байден та Путін проведуть відеодзвінок 7 грудня

Президент США Джо Байден у вівторок проведе відеодзвінок із російським колегою Володимиром Путіним.
05.12 — 194