Контракты.ua

590  —  24.10
Ердоган доручив вислати послів 10 держав
Ердоган доручив вислати послів 10 держав

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган дав міністру закордонних справ Мевлюту Чавушоглу доручення оголосити персоною нон ґрата послів 10 країн, які закликали звільнити активіста Османа Кавали, обвинуваченого у причетності до спроби держперевороту у 2016 році.

Про це Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган сказав сьогодні під час публічного виступу в турецькому Ескішехірі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Що це за нахабство? Що ви собі думаєте? Це Туреччина. Це не племінна держава... Тут не можна прийти в МЗС і давати вказівки. Я дав необхідні доручення нашому міністру закордонних справ», - прокоментував Ердоган.

Цитуючи своє доручення міністру закордонних справ, він вказав, що послів 10 держав має бути оголошено персоною нон ґрата.

«Ці 10 послів щонайшвидше мають бути оголошені персоною нон ґрата і ви впораєтеся з цим», - передав Ердоган своє доручення міністру закордонних справ.

Як повідомляв Укрінформ, 19 жовтня МЗС Туреччини викликало послів десяти країн після закликів звільнити Османа Кавалу, якого звинувачують в причетності до спроби державного перевороту у липні 2016 року, вважаючи такі дії втручанням у діяльність судової системи країни.

До заклику звільнити Османа Кавалу доєдналися посольства ФРН, Франції, Нової Зеландії, Канади, Фінляндії, Швеції, Норвегії, Данії, Нідерландів та США.

Як повідомлялося, в організації державного перевороту Туреччина обвинувачує організацію FETÖ і її лідера Фетуллаха Гюлена, який перебуває в добровільному вигнанні у США. У результаті путчу 15 липня 2016 року 251 людина загинула і близько 2200 дістали поранення. Наприкінці минулого року суд в Анкарі виніс вироки ключовим учасникам держперевороту в Туреччині.

Статьи по теме
Ердоган передумав висилати з Туреччини послів 10 країн
Ердоган передумав висилати з Туреччини послів 10 країн

Дії послів, які виступили із заявою на підтримку Османа Кавали, були виявом неповаги, стосувалися суверенних прав країни, образили всіх представників судової системи. Ті, хто ще раз так вчинить, отримають відповідь, на яку заслуговують.
26.10 — 695

США попередили Туреччину про наслідки військової співпраці з Росією
США попередили Туреччину про наслідки військової співпраці з Росією

Рішення Туреччини щодо продовження оборонної співпраці з Росією, зокрема подальшого використання систем С-400, може спричинити «наслідки» для її відносин зі США й іншими країнами НАТО.
02.10 — 1214

Турецькі підрозділи обстріляли російський вертоліт у Сирії – SOHR
Турецькі підрозділи обстріляли російський вертоліт у Сирії – SOHR

Турецькі підрозділи обстріляли російський вертоліт у Сирії, в сільській місцевості Аль-Хасака.
27.09 — 620