Контракты.ua

284  —  23.10
На початок жовтня в Україні нараховувалося близько 300 кредитних спілок - Нацбанк
На початок жовтня в Україні нараховувалося близько 300 кредитних спілок - Нацбанк

В Україні на початок жовтня 2021 року нараховувалося 289 кредитних спілок.

Як передає Укрінформ, про це повідомив голова Нацбанку Кирило Шевченко у Фейсбуці.

"На початок жовтня в Україні нараховується 289 кредитних спілок. Кількість їх членів – близько 400 тис. осіб, а індекс охоплення населення послугами цих фінустанов минулоріч становив 1,45%", - написав Шевченко.

Він зазначив, що за даними звіту Всесвітньої ради кредитних спілок, у 2020 році кількість кредитних спілок у сусідній Польщі становила 23, їх членами є близько 1,4 млн осіб, а охоплення населення становить 5,49 %. У Європі високий відсоток охоплення населення послугами кредитних спілок також спостерігається в Ірландії (111,59%), Литві (9,14%), Молдові (7,51%), Албанії (6,44 %), Великобританії (4,82%) тощо. В деяких країнах послуги кредитних спілок настільки популярні, що люди є членами відразу кількох спілок. Що вищим є показник охоплення населення, то затребуванішими є послуги спілки. Саме на нього слід звертати увагу, а не на кількість учасників ринку.

Шевченко зауважив, що на жаль, в Україні на цьому ринку є чимало проблем. Наприклад, кредитні спілки мають право надавати обмежений перелік послуг. Членами спілки можуть бути лише фізособи. Водночас у багатьох країнах світу кредитні спілки – ефективний інструмент залучення додаткового фінансування для малого бізнесу. Крім того, спостерігається низький рівень цифровізації сектору. І це далеко неповний перелік.

"Національний банк працює над вирішенням кожного питання, яке гальмує розвиток галузі. Зокрема, разом із Верховною Радою України регулятор підготував профільний законопроєкт «Про кредитні спілки» (5125). Після його ухвалення парламентарями у другому читанні на ринку розпочнуться відчутні зрушення", - зауважив Шевченко.

Крім того, Нацбанк за участі учасників ринку розробляє та запроваджує локальні нормативно-правові акти. Триває активна робота із запровадження в найближчі 2-3 роки системи гарантування вкладів для членів спілок.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 липня 2020 року Національний банк став регулятором ринку небанківських послуг.

Статьи по теме
«Сірий» імпорт електроніки і побутової техніки скоротився на чверть
«Сірий» імпорт електроніки і побутової техніки скоротився на чверть

Упродовж першого року пандемії (з квітня 2020 року по березень 2021 року) частка “сірого” імпорту побутової техніки й електроніки зменшилася з 23% до 16%.
25.11 — 177

Україна отримала 700 млн доларів від МВФ
Україна отримала 700 млн доларів від МВФ

Україна за програмою stand-by отримала другий транш від МВФ в розмірі $699 млн.
24.11 — 127

Україні прогнозують рекордний урожай кукурудзи - до 40 мільйонів тонн
Україні прогнозують рекордний урожай кукурудзи - до 40 мільйонів тонн

Наступним етапом розвитку рослинництва в Україні має стати глибока переробка кукурудзи; це забезпечить і свій газ, і якісні корми для сільськогосподарських тварин.
23.11 — 168