Контракты.ua

913  —  21.10
В Україні ввели заборону на рекламу дитячого харчування
В Україні ввели заборону на рекламу дитячого харчування

Верховна Рада в четвер, 21 жовтня, прийняла Закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС. Так, Рада заборонила рекламу дитячого харчування.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Законопроект №4554 підтримали 273 народних депутати.

Внесеними змінами заборонена реклама дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування з чітко визначеними винятками, що має на меті зменшення впливу виробників дитячого харчування на рішення матерів про припинення годування груддю і визначено розмір санкцій у вигляді штрафу за порушення у сфері реклами дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування, йдеться в пояснювальній записці.

Документ визначає вимоги до харчових продуктів, призначених для годування дітей від 0 до 3 років. Так, забороняється, за винятком деяких випадків, реклама дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування.

Дозволяється реклама дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування шляхом її розміщення:

  • в спеціалізованих виданнях (включаючи електронні) по догляду за дітьми грудного віку та/або дітьми раннього віку; в наукових виданнях (у тому числі електронних);

  • в матеріалах (у тому числі електронних), які поширюються на семінарах, конференціях, симпозіумах з медичної тематики, призначених виключно для осіб, які мають кваліфікацію в галузі медицини, харчування або фармації.

Така реклама може містити тільки науково підтверджену інформацію, а також інформацію, яка не виробляє враження, що штучне вигодовування є рівноцінним або має переваги в порівнянні з грудним вигодовуванням.

При цьому дозволяється реклама дитячих сумішей для подальшого годування за рішенням Міністерства охорони здоров'я про визнання України країною, яка не відноситься до країн з високим ступенем ризику дитячої смертності, з дотриманням усіх вимог.

Законопроект встановлює чіткі і строгі вимоги до молока і продуктів для дитячого харчування.

Забороняється використовувати ароматизатори, барвники, консерванти, стабілізатори та інші речовини, які можуть впливати на якість дитячої суміші.

Також документом введено поняття "дитяча суміш початкова", "дитяча суміш для подальшого годування", "дитяче харчування" та інші. Ці назви залежать від віку дитини.

Статьи по теме
В Укроборонпромі схвалили проєкти двох програм
В Укроборонпромі схвалили проєкти двох програм

Рада директорів державного концерну «Укроборонпром» ухвалила проєкти двох програм - імпортозаміщення, а також енергоефективності.
24.11 — 460

Заступник секретаря РНБО Демченко підозрюється у держзраді
Заступник секретаря РНБО Демченко підозрюється у держзраді

Перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко у 2010 році лобіював "харківські угоди", за якими Україна продовжила термін перебування російського Чорноморського флоту в Криму.
05.11 — 3583

Рейтинг партій: які політсили проходять до Верховної ради
Рейтинг партій: які політсили проходять до Верховної ради

Якби вибори відбувалися наприкінці кінці жовтня, до Верховної ради пройшли б п’ять політичних сил: "Слуга народу", "ОПЗЖ", "Батьківщина", "ЄС", "Сила і честь". Також близькі до 5% прохідного бар’єру умовна партія Дмитра Разумкова і Радикальна партія.
03.11 — 3690