Контракты.ua

399  —  21.10
Збитки Європі від схеми ухилення від податків оцінили в €150 млрд
Збитки Європі від схеми ухилення від податків оцінили в €150 млрд

Багаторічна масштабна схема ухилення від сплати податків коштувала урядам країн Західної Європи 150 млрд євро.

Про це свідчать результати міжнародного розслідування CumEx Files 2.0, повідомляє BBC в четвер, 21 жовтня.

Підрахунки здійснили команда експертів з Мангеймського університету і німецька некомерційна група Correctiv. Дослідження проливає нове світло на скандал, який залучив суспільну увагу в 2018 році. Докази і матеріали для розслідування було взято як в документах, що просочилися, так і у людей, які брали участь в цих схемах.

Зокрема, схема використовувала слабкі місця податкового законодавства країн. Перш за все йдеться про так звані торгові cum-ex-операції, при яких акції продавалися від одного інвестора іншій безпосередньо перед виплатою дивідендів, однак сама виплата здійснювалася пізніше.

Тактика фактично створила плутанину щодо того, кому належали акції на момент виплати дивідендів, що дозволило обом сторонам вимагати знижки на утриманий податок - збір, який сплачується тільки один раз, коли був виплачений дивіденд.

Практика стала популярною в Німеччині на початку цього століття і тривала до 2012 року, коли змінили законодавство. Потім схема поширилася на інші країни, зокрема, Данію, Францію, Бельгію, Італію та Австрію.

Зараз кілька людей вже визнані винними в ухиленні від сплати податків. Під слідством перебувають ще близько тисячі осіб, в тому числі молодший і вищий банківський персонал, юристи і брокери.

Статьи по теме
Газ дорожчає через похолодання у Європі
Газ дорожчає через похолодання у Європі

Вартість газу на торгах у Європі у вівторок, 23 листопада, зросла на 6%, свідчать дані торгів.
23.11 — 141

Втрати держбюджету від ухилення від податків оцінили в 290-465 млрд гривень
Втрати держбюджету від ухилення від податків оцінили в 290-465 млрд гривень

Загальна сума ухилення/уникнення від оподаткування в Україні у 2020 році становила від 1012 до 1591 млрд гривень. Втрати державного бюджету оцінюються в діапазоні від 291 до 465,8 млрд гривень.
22.11 — 155

Газ у Європі знову дорожчає через Газпром
Газ у Європі знову дорожчає через Газпром

Російський Газпром знову не став бронювати додаткові транзитні потужності на грудень, через що ціни на газ у Європі знову зростають.
15.11 — 224