Контракты.ua

215  —  21.10
НБУ зберіг облікову ставку в очікуванні спаду інфляції
НБУ зберіг облікову ставку в очікуванні спаду інфляції

Національний банк України (НБУ) прийняв рішення зберегти облікову ставку на рівні 8,5% річних з 22 жовтня 2021 року. НБУ очікує спаду інфляції вже найближчим часом.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови НБУ Кирила Шевченка на брифінгу, який транслювався на Youtube.

Нагадаємо, НБУ почав цикл підвищення ставки в березні 2021 року, піднявши її з 6,0% до 6,5% річних. У вересні ставка була підвищена до 8,5%.

Зазначимо, облікова ставка - це вартість кредитів НБУ комерційним банкам, які можуть отримати від центробанку довгострокове або короткострокове рефінансування. Опосередковано ставка повинна визначати ціну кредитів на ринку.

Основним інструментом, за допомогою якого НБУ впливає на рівень інфляції, є облікова (ключова) ставка. За даними НБУ, в Україні зміна облікової ставки НБУ найбільше впливає на рівень інфляції через 9-18 місяців.

Якщо прогнозована інфляція знаходиться вище цільового рівня, то для її зниження облікова (ключова) ставка підвищується для приведення інфляції до мети 5%. І навпаки: при більш низькому прогнозованому показнику інфляції в порівнянні з цільовим рівнем ключова ставка знижується.

Статьи по теме
Рівень тіньової економіки в Україні перевищив 30%
Рівень тіньової економіки в Україні перевищив 30%

Рівень тіньової економіки у січні-червні 2021 року склав 31% від обсягу офіційного валового внутрішнього продукту (ВВП) України. Це на 1 в.п. більше за показник 2020 року (30%).
вчера, 18:00 — 146

Сукупний борг України дещо зменшився у жовтні
Сукупний борг України дещо зменшився у жовтні

Державний та гарантований державою борг України у жовтні зменшився на 6,92 млрд грн, у доларовому еквіваленті зріс на 0,61 млрд доларів.
вчера, 11:31 — 141

Fitch Ratings назвав слабкі місця України для отримання коштів МВФ
Fitch Ratings назвав слабкі місця України для отримання коштів МВФ

Можливі проблеми з підтримкою президента Володимира Зеленського з боку парламенту, а також скупчення російських військ поблизу східного кордону України є складовими ризиків, які ослаблюють рейтинг України та можуть вплинути на швидкість отримання коштів від Міжнародного валютного фонду.
26.11 — 136