Контракты.ua

244  —  21.10
Вітренко назвав вартість водневого проекту "Нафтогазу" і RWE
Вітренко назвав вартість водневого проекту

Вартість водневого проекту НАК "Нафтогаз України" та німецької компанії RWE Supply & Trading з виробництва "зеленого" аміаку оцінюється в 500 млн євро. Термін реалізації становить від одного до трьох років.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю голови НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка DW Ukrainian.

"Ми зараз оцінюємо вартість цього проекту приблизно в 500 млн євро. Економічний ефект від цього проекту значно перевищить інвестиції в нього, але багато що залежить від регулювання, як на європейському ринку, так і в Німеччині, тому що вся ця індустрія "зеленого" водню є новою, і навіть зараз немає остаточного рішення німецького уряду як воно буде розвивати водневу енергетику в Німеччині, а від цього залежить остаточна рентабельність проекту", - сказав він.

Вітренко зазначив, що залежно від варіантів виконання проекту термін його реалізації становить від одного до трьох років.

Він повідомив, що в рамках проекту планується виробництво з відновлюваної електроенергії та води "зеленого" водню, який далі буде перероблений в "зелений" аміак з його подальшим транспортуванням морським шляхом до Німеччини.

Нагадаємо, "Нафтогаз України" і RWE Suppl & Trading в серпні 2021 року підписали меморандум, згідно з яким планується вивчити можливості співпраці зі створення виробництва "зеленого" водню і його похідних, зокрема аміаку. Йдеться про розвиток проектів з виробництва та зберігання "зеленого" водню та аміаку в Україні та їх експорту до Німеччини.

Статьи по теме
Кабмін визначив, хто може отримувати газ від НАК
Кабмін визначив, хто може отримувати газ від НАК

Кабінет Міністрів обмежив постачання газу Нафтогазом лише компаніями, які входять до балансуючої групи.
вчера, 18:31 — 374

Ціни на газ можуть зрости з 1 грудня:
Ціни на газ можуть зрости з 1 грудня: "Нафтогаз" попередив 500 тисяч домогосподарств

ГК "Нафтогаз України", яка виконує функції постачальника "останньої надії" (ПОН), попередила, що пільгова ціна газу на рівні 7,96 гривень за кубометр для побутових клієнтів діє лише до 30 листопада. З 1 грудня ціни зміняться.
22.11 — 186

Росія прагне «прив'язати» європейські країни довгостроковими контрактами на газ - Вітренко
Росія прагне «прив'язати» європейські країни довгостроковими контрактами на газ - Вітренко

Росія прагне повернутися до довгострокових контрактів на постачання газу, "прив'язавши" таким чином до себе європейські країни.
28.10 — 310