Контракты.ua

385  —  21.10
Кулеба назвав ключове очікування України від ЄС
Кулеба назвав ключове очікування України від ЄС

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна виконує всі реформи, необхідні для євроінтеграції.

Про це він сказав на IV Форумі асоціацій у четвер, 21 жовтня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми імплементуємо амбітні реформи за дедалі складніших обставин. Але будь-яке зобов'язання вимагає мети. Наше ключове очікування від ЄС в цьому стосунку - це надання Україні європейської перспективи. Це рішення вимагатиме просто політичного бажання ЄС без інституційних зобов'язань, але воно відіграє дуже важливу роль", - сказав Кулеба.

Він підкреслив, що перспектива членства в ЄС буде великою мотивуючою та трансформаційною силою для України з огляду на те, що з 1989 року жодна центрально-європейська країна не досягла успіху, бо не бачила окресленої перспективи і чіткої обіцянки на членство в ЄС при завершенні її трансформаційного шляху.

"По-друге, це додасть багато визначеності в нашій частині Європи. Ця частина Європи поділяє європейські цінності і вважає, що врешті-решт буде частиною європейської сім'ї. ЄС має діяти активно й амбітно, щоб уникнути ситуації, коли інші сили ступлять на цю землю", - додав міністр.

"По-третє, це покладе край безглуздим спробам Кремля змінити європейський вибір України і переконати українців, що ЄС не має потреби в них, оскільки це один з найпоширеніших російських наративів в Україні. Ми маємо працювати разом, щоб люди зберігали віру у той факт, що мета членства в Європі досяжна", - відзначив глава МЗС України.

Крім того, Кулеба подякував Естонії, Латвії, Литві і Польщі, які офіційно визнали європейську перспективу України і погодилися у відповідний час підтримати заявку України на членство в ЄС.

"Я впевнений, що коло країн - членів ЄС, які готові визнати реальність європейського майбутнього України, і я вірю, що також Молдови і Грузії, безперервно ширшатиме", - сказав Кулеба.

Міністр підкреслив, що Україні потрібен сигнал від ЄС, що її амбіції мають значення.

"Нам потрібен чіткий сигнал, що наші амбіції мають значення, що наші європейські прагнення вітаються, що наші реформи є системними в тому сенсі, що вони сприяють загальноєвропейському правопорядку. Мета членства в ЄС відображена в нашій Конституції, і цей процес є незворотнім. Ми розуміємо, що кожна наступна хвиля розширення ЄС стає щораз вимогливішою та забирає багато часу", - підсумував Кулеба.

Статьи по теме
Кулеба: Переговори
Кулеба: Переговори "Нормандії" зайшли в глухий кут

Переговори в нормандському форматі зайшли в глухий кут, вважає голова МЗС України Дмитро Кулеба.
вчера, 19:33 — 112

Кулеба: Ті, хто проти допомоги Україні зброєю, посилюють Росію
Кулеба: Ті, хто проти допомоги Україні зброєю, посилюють Росію

Держави, які допомагають посилювати обороноздатність України, не провокують конфлікт, а роблять внесок у зміцнення миру та стабільності.
вчера, 12:18 — 168

Кулеба розповів, що заважає Україні вступити до НАТО
Кулеба розповів, що заважає Україні вступити до НАТО

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що бачення окремими країнами ЄС та НАТО України крізь призму їхніх відносин із Росією є головною перешкодою для вступу України до цих союзів.
28.11 — 203