Контракты.ua

414  —  19.10
Рада підсилила незалежність НБУ для продовження співпраці з МВФ
Рада підсилила незалежність НБУ для продовження співпраці з МВФ

Верховна рада ухвалила зміни до закону про Національний банк України. Законопроект №5850, який необхідний для співпраці з МВФ, у другому чинні підтримали 255 депутатів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання парламенту 19 жовтня 2021 року, яке транслювалося в Youtube.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту №5850, виключаються положення закону про НБУ, "які, по суті, зобов’язують Національний банк підтримувати економічну політику уряду, якщо вона не суперечить забезпеченню стабільності грошової одиниці України".

Автори документу зазначають, що такі положення статті 52 закону про НБУ не узгоджуються зі статтею 6 закону про НБУ, відповідно до якої НБУ підтримує економічну політику Кабінету міністрів за умови, що це не перешкоджає досягненню таких цілей: досягненню та підтримці цінової стабільності в державі та сприянню фінансовій стабільності, в тому числі стабільності банківської системи.

Законом передбачено унормування питань внутрішнього урядування в НБУ, а саме:

  • доповнений перелік кваліфікаційних вимог до осіб, які призначаються на посади членів Ради НБУ, голови НБУ та його заступників, встановлений перелік обмежень та доповнений перелік підстав для звільнення з посади таких осіб;

  • уточнені окремі норми щодо повноважень Ради НБУ;

  • уточнені окремі норми щодо порядку роботи Ради НБУ та порядок її взаємодії з правлінням НБУ.

Статьи по теме
ОАСК зареєстрував позов Януковича до Ради
ОАСК зареєстрував позов Януковича до Ради

Окружний адміністративний суд Києва зареєстрував позов екс-президента Віктора Януковича, який оскаржив ухвалу Верховної Ради за 2014 рік про її самоусунення.
вчера, 11:31 — 132

У Раді пропонують повернути держрегулювання цін
У Раді пропонують повернути держрегулювання цін

У Верховну Раду подано законопроект, яким пропонується знову запровадити скасоване в 2017 році держрегулювання цін на продукти, що мають суттєву соціальну значущість.
03.12 — 146

Рада ще на рік продовжила закон про особливий статус Донбасу
Рада ще на рік продовжила закон про особливий статус Донбасу

Верховна рада України ще на рік продовжила закон про так званий особливий статус окупованого Донбасу. Відповідне рішення підтримали 317 нардепів.
02.12 — 132