Контракты.ua

474  —  19.10
США і Грузія уклали новий меморандум у сфері оборони
США і Грузія уклали новий меморандум у сфері оборони

Міністри оборони США й Грузії підписали меморандум про взаєморозуміння та оголосили про нову ініціативу в сфері безпеки, яка продовжить співпрацю після завершення трирічної Програми оборонної готовності Грузії.

Про це заявив у понеділок під час перебування з візитом у Тбілісі глава Пентагону Ллойд Остін, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Упродовж понад трьох років Програма оборонної готовності Грузії залишається основою наших зусиль щодо розбудови обороноздатності Грузії. Ця програма має завершитися наприкінці нинішнього року, тому сьогодні для мене велика честь разом із міністром (Бурчуладзе – ред.) оголосити про Ініціативу щодо посилення оборони Грузії та її потенціалу стримування», - заявив Остін.

Він підкреслив, що нова ініціатива стане центром двосторонньої співпраці у сфері безпеки й оборони, і це визначено в меморандумі про взаєморозуміння, який сторони підписали в понеділок.

«Це (меморандум – ред.) підтверджує наші спільні зусилля й демонструє нашу відданість успіху цієї ініціативи. Він також підкреслює стійку політику Пентагону щодо підтримки захисту Грузії, стримування агресії та сприяння її євроатлантичній інтеграції»,- підкреслив Остін.

Він додав, що його особистий візит до Тбілісі демонструє, що Сполучені Штати цінують Грузію як сильного стратегічного партнера. «І наша підтримка суверенітету й територіальної цілісності Грузії є непохитною», - наголосив глава Пентагону.

Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони США Ллойд Остін у понеділок розпочав європейське турне, під час якого заплановані його візити до Грузії, України, Румунії, а також участь у міністерській нараді НАТО в Брюсселі.

Статьи по теме
Зі США вислали ще 27 російських дипломатів - ЗМІ
Зі США вислали ще 27 російських дипломатів - ЗМІ

Посол Росії в США заявив, що ще 27 російських дипломатів та їхні сім'ї були вислані зі США й повернуться додому 30 січня.
вчера, 21:35 — 168

Штати обмежують в‘їзд із низки країн Африки через новий COVID-штам
Штати обмежують в‘їзд із низки країн Африки через новий COVID-штам

Адміністрація США ухвалила призупинити прийом приїжджих із восьми африканських країн через ризик поширення нового штаму коронавірусу.
27.11 — 150

США зберігають «усі варіанти на столі» для відповіді на дії Росії – Держдеп
США зберігають «усі варіанти на столі» для відповіді на дії Росії – Держдеп

Сполучені Штати вкрай серйозно сприймають зосередження військ РФ поблизу українського кордону та розглядають усі варіанти реагування на дії російської сторони.
27.11 — 168