Контракты.ua

291  —  19.10
Білорусь цьогоріч засекретила майже 15% експорту в Росію
Білорусь цьогоріч засекретила майже 15% експорту в Росію

Засекречений експорт Білорусі в Росію за сім місяців поточного року оцінюється приблизно в 1,29 млрд доларів, що становить 14,8% від загального постачання.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє РБК на основі аналізу повідомлень Білстату.

«Майже 15% товарного експорту Білорусії в Росію за сім місяців цього року на суму $1,3 млрд виявилося приховано в білоруській статистиці - Білстат став засекречувати поставки не тільки бензину і добрив, а й тракторів», - йдеться у повідомленні

З бази даних Білстату випливає, що в період з січня по серпень 2021 року закрита статистика по експорту в усі країни товарів загалом на 8,2 млрд доларів. За весь 2020 рік сума закритого експорту становила 1,6 млрд доларів. З 2021 року на тлі економічних санкцій щодо Мінська з боку Євросоюзу і США істотно розширилася частка закритих категорій експорту. Раніше до них належали поставки тютюну, хімічних радіоактивних елементів, дорогоцінних металів, літальних апаратів та їх частин, зброї і боєприпасів. Тепер до них додалися нафта і нафтопродукти, мінеральні добрива, а також трактори і вантажівки.

Сукупний експорт товарів з Білорусі в Росію в січні-липні 2021 року, згідно з даними Білстату, становив 8,71 млрд доларів, а сума поставок по відкритих групах товарної номенклатури - 7,42 млрд. Таким чином, засекречений експорт в Росію оцінюється приблизно в 1,29 млрд, або 14,8% від загального постачання. У 2020 році приховані поставки з однієї країни в іншу становили лише 152 млн (1,2% всього білоруського експорту в Росію).

Відзначається, що засекречування зовнішньоторговельних даних однією країною не завжди є ефективним, враховуючи доступність "дзеркальної" статистики. Федеральна митна служба (ФМС) Росії відносить до так званого секретного коду імпорт з Білорусі лише на 3,7 млн ​​(за січень-липень), а всі інші позиції тримає відкритими. Зокрема, за її даними, імпорт вантажівок становив 446 млн доларів, тракторів - 207 млн, мінерального палива - 67 млн.

Статьи по теме
Зі США вислали ще 27 російських дипломатів - ЗМІ
Зі США вислали ще 27 російських дипломатів - ЗМІ

Посол Росії в США заявив, що ще 27 російських дипломатів та їхні сім'ї були вислані зі США й повернуться додому 30 січня.
29.11 — 177

США зберігають «усі варіанти на столі» для відповіді на дії Росії – Держдеп
США зберігають «усі варіанти на столі» для відповіді на дії Росії – Держдеп

Сполучені Штати вкрай серйозно сприймають зосередження військ РФ поблизу українського кордону та розглядають усі варіанти реагування на дії російської сторони.
27.11 — 173

США ввели нові санкції проти Північного потоку-2
США ввели нові санкції проти Північного потоку-2

Сполучені Штати запровадили нові санкції проти Північного потоку-2. Чорний список поповнила компанія Transadria та одне із її суден – йшлося у новинах «Сьогодні» на каналі «Україна».
24.11 — 396