Контракты.ua

1256  —  16.10
Україна пообіцяла "задавити" Росію в Гаазі
Україна пообіцяла

Наслідки судових слухань в Гаазі про інцидент в Керченській протоці будуть для Росії "серйозними і тривалими".

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 16 жовтня. За його словами, Київ на суді буде "тиснути залізною логікою юридичних аргументів".

У колонці для видання УП міністр написав, що перемога Києва в суді важлива "для світу в цілому", оскільки це буде сигналом, що "не можна порушувати правила". Він висловив упевненість, що винесене в Гаазі рішення буде справедливим, і "Росія виявиться в кутку юридичного рингу".

"Нехай це (судовий розгляд - ред.) займе трохи більше часу, ніж знадобилося російським військовим для тарану корабля в міжнародних водах. Але наслідки для порушників будуть більш серйозними і тривалими", - написав Кулеба.

11 жовтня Арбітражний трибунал у Гаазі почав слухання у справі про захоплення українських кораблів російськими прикордонниками в Керченській протоці в листопаді 2018 року. Україна наполягає, що Росія тоді порушила Конвенцію ООН з морського права. Росія ж вважає, що справа не підпадає під юрисдикцію трибуналу.

Статьи по теме
Зеленський відповів на петицію про заборону в’їзду в Україну для росіян
Зеленський відповів на петицію про заборону в’їзду в Україну для росіян

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію громадського діяча Сергія Стерненка, в якій він закликав заборонити в'їзд до України громадянам Росії або запровадити для них візовий режим.
вчера, 16:20 — 892

Україна ратифікувала військову угоду з Туреччиною
Україна ратифікувала військову угоду з Туреччиною

Верховна Рада ратифікувала Рамкову військову угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки, яка діятиме п’ять років з автоматичним продовженням на рік.
23.11 — 801

Бойовики на Донбасі просять Росію дозволити призивати на військову службу росіян, - розвідка
Бойовики на Донбасі просять Росію дозволити призивати на військову службу росіян, - розвідка

Бойовики на Донбасі попросили Росію дозволити призвати на військову службу росіян. Крім того, окупаційні адміністрації розпочали збори резервістів.
22.11 — 590