Контракты.ua

580  —  15.10
Зеленський і Шефір сприяли спробам вивести активи з банку Курченка – Схеми
Зеленський і Шефір сприяли спробам вивести активи з банку Курченка – Схеми

Журналісти програми "Схеми" опублікували розслідування про президента Володимира Зеленського, його помічника Сергія Шефіра та банку Сергія Курченка.

Відео опубліковано на YouTube-каналі програми "Схеми".

За інформацією "Схем", у 2014 році майбутні президент і його помічник намагалися забрати сотні тисяч доларів з проблемного Брокбізнесбанку в обхід законної черги.

"Схеми" розповідають, що Зеленський та Шефір спробували отримати не лише гарантовані державою 200 000 грн, але поза процедурою повернути більшу суму. Адже Зеленський тримав на депозиті у Брокбізнесбанку понад $300 000, а Шефір – понад $400 000.

Журналісти "Схем" виявили, що вони підписували угоди з компаніями-боржниками проблемного банку, які намагались вивести з-під застави майно на мільйони гривень. Натомість майбутні політики могли б отримати, хоча б частково, компенсацію – нижчу суму, ніж розмір депозиту, але вищу за ту, на яку могли розраховувати від Фонду гарантування вкладів. Тобто, забрати гроші поза чергою.

Зрештою, Вищий господарський суд визнав, що ці угоди не відповідали законодавству.

"Схеми" підкреслюють, що в той час Зеленський та Шефір не обіймали державних посад, але журналісти розповідають цю історію, щоб суспільство могло скласти повний портрет тих, хто нині керує країною.

Статьи по теме
В Офісі Зеленського не один проросійський
В Офісі Зеленського не один проросійський "кріт" — екс-розвідник

Один із керівників спецоперації із затримання російських бойовиків “групи Вагнера” Роман Червінський заявив, що в Офісі президента існує ціла група людей, які мали доступ до деталей операції та бояться погіршення відносин з Росією.
04.12 — 260

Зеленський присвоїв звання Героя добровольцю «Правого сектора»
Зеленський присвоїв звання Героя добровольцю «Правого сектора»

Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України добровольцю Добровольчого українського корпусу “Правий сектор” Дмитру Коцюбайлу.
02.12 — 322

Зеленський вніс до Ради законопроєкт про множинне громадянство
Зеленський вніс до Ради законопроєкт про множинне громадянство

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 2 грудня, вніс у Верховну Раду законопроект про громадянство для діаспори.
02.12 — 136