Контракты.ua

663  —  09.10
У Києві відкрили 3D-мініатюру фонтану Архістратига Михаїла
У Києві відкрили 3D-мініатюру фонтану Архістратига Михаїла

У парку «Володимирська гірка» відкрили 3D-мініатюру фонтану Архістратига Михаїла з рельєфними тактильними табличками для людей із порушеннями зору.

Як повідомляє пресслужба КМДА, встановлення міні-скульптури – це продовження створення інклюзивного туристичного маршруту, передає Укрінформ.

«Ця скульптура – продовження інклюзивного туристичного маршруту, який ми розпочали минулого року. Вона обладнана табличками з написами шрифтом Брайля, які дадуть змогу особам із порушеннями зору дізнатися інформацію про пам’ятку. Скульптура також тактильна і дозволяє таким людям «побачити руками» сам фонтан. Крім цієї мети, такі об’єкти мають і самостійну туристичну привабливість. Також скульптура обладнана QR-кодом, відсканувавши який, можна перейти на сайт Управління туризму, де міститься вся інформація про фонтан у текстовому, звуковому та відеоформаті жестовою мовою. Тобто люди з порушеннями слуху також можуть із легкістю ознайомитися з пам’яткою», – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Вона також додала, що за кілька місяців буде відкрито ще дві скульптури: велосипедно-пішохідного мосту та будівлі Київської міської державної адміністрації.

Голова громадської організації «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» Володимир Петровський зауважив, що мініскульптура підходить для ознайомлення людям із порушеннями зору. За його словами, вона тактильна, а шрифт Брайля читається чітко. Він зазначив, що такі проєкти необхідні, адже дають можливість людям із порушеннями зору у прямому сенсі доторкнутися до історії та культури.

Як повідомлялося, торік у столиці на Володимирській гірці відкрили новий фонтан зі скульптурою Архістратига Михаїла, який вважається покровителем Києва.

Статьи по теме
У Кличка спростували перекриття мосту Патона – це «маніпуляція»
У Кличка спростували перекриття мосту Патона – це «маніпуляція»

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник спростував інформацію про нібито перекриття з 29 листопада мосту Патона.
24.11 — 766

Київ може найближчим часом вийти з «червоної» зони карантину - Кличко
Київ може найближчим часом вийти з «червоної» зони карантину - Кличко

Київ може вийти з "червоної" зони епіднебезпеки та перейти у "помаранчеву", якщо збережеться позитивна динаміка із захворюваністю на коронавірус.
23.11 — 2212

Ртутний Чорнобиль посеред отруйних руїн: Чому завод
Ртутний Чорнобиль посеред отруйних руїн: Чому завод "Радикал" загрожує Києву катастрофою

Розвалини радянського підприємства на лівому березі столиці містять в собі понад 200 тонн ртуті, яка щодня загрожує Києву екологічною катастрофою.
22.11 — 573