Контракти.ua

731  —  09.10.21
У Києві відкрили 3D-мініатюру фонтану Архістратига Михаїла
У Києві відкрили 3D-мініатюру фонтану Архістратига Михаїла

У парку «Володимирська гірка» відкрили 3D-мініатюру фонтану Архістратига Михаїла з рельєфними тактильними табличками для людей із порушеннями зору.

Як повідомляє пресслужба КМДА, встановлення міні-скульптури – це продовження створення інклюзивного туристичного маршруту, передає Укрінформ.

«Ця скульптура – продовження інклюзивного туристичного маршруту, який ми розпочали минулого року. Вона обладнана табличками з написами шрифтом Брайля, які дадуть змогу особам із порушеннями зору дізнатися інформацію про пам’ятку. Скульптура також тактильна і дозволяє таким людям «побачити руками» сам фонтан. Крім цієї мети, такі об’єкти мають і самостійну туристичну привабливість. Також скульптура обладнана QR-кодом, відсканувавши який, можна перейти на сайт Управління туризму, де міститься вся інформація про фонтан у текстовому, звуковому та відеоформаті жестовою мовою. Тобто люди з порушеннями слуху також можуть із легкістю ознайомитися з пам’яткою», – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Вона також додала, що за кілька місяців буде відкрито ще дві скульптури: велосипедно-пішохідного мосту та будівлі Київської міської державної адміністрації.

Голова громадської організації «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» Володимир Петровський зауважив, що мініскульптура підходить для ознайомлення людям із порушеннями зору. За його словами, вона тактильна, а шрифт Брайля читається чітко. Він зазначив, що такі проєкти необхідні, адже дають можливість людям із порушеннями зору у прямому сенсі доторкнутися до історії та культури.

Як повідомлялося, торік у столиці на Володимирській гірці відкрили новий фонтан зі скульптурою Архістратига Михаїла, який вважається покровителем Києва.

Статьи по теме
Рейтинг шкіл Києва: куди віддавати дитину 2022 року
Рейтинг шкіл Києва: куди віддавати дитину 2022 року

ТСН.ua зібрав актуальну інформацію про умови приймання до першого класу та склав рейтинг шкіл Києва у різних районах за підсумками результатів ЗНО випускників навчальних закладів торік.
11.08 — 2923

70% дітей готові. Стало відомо, як працюватимуть школи Києва з 1 вересня
70% дітей готові. Стало відомо, як працюватимуть школи Києва з 1 вересня

У Києві з 1 вересня відкриються більшість шкіл. Близько 70% батьків хочуть, щоб їхні діти сіли за парти навчальних закладів.
04.08 — 453

"Місто тепер тільки для автомобілів": реакція киян на зупинку транспорту під час повітряної тривоги

Від 1 серпня весь столичний наземний транспорт під час тривоги має зупинитися і випустити пасажирів.
04.08 — 2812