Контракты.ua

944  —  02.10
Інфляція в Єврозоні сягнула найвищого показника за 13 років
Інфляція в Єврозоні сягнула найвищого показника за 13 років

Річна інфляція в єврозоні сягнула у вересні найвищого показника з 2008 року: 3,4 відсотка.

Про це повідомило статистичне агентство Євростат. Економісти очікували зростання річної інфляції до 3,3 відсотка. У серпні цей показник становив три відсотки.

Найбільше зросли за рік ціни на енергоносії: на 17,4 відсотка. Промислові товари та харчі подорожчали на 2,1 відсотка. Послуги подорожчали на 1,7 відсотка.

Базова інфляція (без урахування енерногосіїв та цін на харчі) зросла в серпні до 1,9 відсотка. Торік цей показник становив 1,6 відсотка. Економісти очікували такого розвитку подій. Базову інфляцію нерідко вважають надійнішим показником, оскільки вона зазнає менших коливань, зауважує інформагенція dpa.

Європейський центробанк у середньостроковій перспективі прагне досягти показника річної інфляції на рівні двох відсотків. Нинішній пік інфляції там вважають тимчасовим і пов'язують із пандемією коронавірусу у світі.

Єврозона – це група держав, які користуються спільною загальноєвропейською валютою євро. До Єврозони входять 19 із 27 країн-членів ЄС: Австрія, Бельгія, Ірландія, Італія, Іспанія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Португалія, Фінляндія, Франція, Греція, Словенія, Кіпр, Мальта, Словаччина, Естонія, Латвія, Литва.

Статьи по теме
Пенсії в Україні проіндексують за новими правилами
Пенсії в Україні проіндексують за новими правилами

В Україні пенсії індексуются щорічно. Однак у 2022 році перегляд пенсій відбудеться за новими правилами.
13.11 — 646

Українці назвали щомісячний дохід, який би їх задовольнив
Українці назвали щомісячний дохід, який би їх задовольнив

Кожного четвертого українця (24%) задовольнив би щомісячний дохід до 10000 гривень.
11.11 — 653

У банках назвали причини зміцнення гривні
У банках назвали причини зміцнення гривні

Курс гривні до долара в останні тижні зміцнюється під впливом надлишку пропозиції валюти. На ринок впливає виручка аграріїв, металургів, а також пропозицій від IT-сфери.
13.10 — 389