Контракты.ua

1214  —  02.10
США попередили Туреччину про наслідки військової співпраці з Росією
США попередили Туреччину про наслідки військової співпраці з Росією

Рішення Туреччини щодо продовження оборонної співпраці з Росією, зокрема подальшого використання систем С-400, може спричинити «наслідки» для її відносин зі США й іншими країнами НАТО.

Про це заявила в п’ятницю перша заступниця держсекретаря США Венді Шерман під час телефонного брифінгу для журналістів, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Ми закликали Туреччину на всіх рівнях та за кожної можливості не зберігати (у себе – ред.) систему С-400 й утримуватися від закупівлі будь-якої іншої російської військової техніки», - заявила представниця Держдепу.

Вона зауважила, що Сполучені Штати продовжать надсилати чіткий сигнал Анкарі про те, «якими будуть наслідки, якщо вони продовжать просуватися в цьому напрямі». При цьому перша заступниця держсекретаря США підкреслила, що російський комплекс ПРО не є сумісним і не може працювати із системами НАТО.

Водночас Шерман зауважила, що Вашингтон цінує відносини з Туреччиною, особливо з огляду на її роль у розвитку ситуації в Сирії, а також допомогу, яку турецька сторона надала для безпеки міжнародного аеропорту Кабула під час евакуації в серпні.

Як повідомляв Укрінформ, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після зустрічі з кремлівським лідером Володимиром Путіним цього тижня заявив, що Туреччина посилюватиме свою обороноздатність як вважатиме за потрібне, у тому числі через співпрацю з РФ.

Статьи по теме
Корабель ВМС США увійшов у Чорне море. Росія спостерігає
Корабель ВМС США увійшов у Чорне море. Росія спостерігає

Флагманський корабель Військово-Морських сил (ВМС) США USS Mount Whitney вийшов в акваторію Чорного моря. Росія почала стежити за діями корабля.
05.11 — 1776

У Росії в 15-градусний мороз загорілася тундра
У Росії в 15-градусний мороз загорілася тундра

У Росії виникла природна пожежа на території тундри в Магаданській області, де за відсутності снігу в 15-градусний мороз спалахнула суха трава.
04.11 — 1014

Флагманський корабель флоту США йде в Чорне море
Флагманський корабель флоту США йде в Чорне море

Флагманський корабель Шостого флоту ВМС США, названий на честь каліфорнійської гори Вітні (Mount Whitney), прямує до Чорного моря.
01.11 — 3894