Контракты.ua

603  —  01.10
Дмитро Разумков і Іван Багряний. До чого тут Іван Багряний, запитаєте ви?
Дмитро Разумков і Іван Багряний. До чого тут Іван Багряний, запитаєте ви?

Олесь Доній: Чи влада (партія «Слуга народу» і персонально Володимир Зеленський) можуть змістити Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради? Так, влада це може зробити. Голоси депутатів влада в разі необхідності як знаходила, так і знаходитиме. Серед депутатів майже нема самодостатніх особистостей, тому переважна більшість піддається впливу (вказівки керівництва, гроші тощо). Чи має на це право влада?

Звісно. Має право. Політична сила, яка розставляє власні кадри, якщо ці кадри припиняють цю політичну силу влаштовувати в силу якихось причин, звісно, має всі права такі кадри піддавати ротації. Зрештою, жодна посада (чи виборна чи призначена) не повинна сприйматися як «вічна даність».

А до чого ж тут Іван Багряний?

Є нюанс.

Літератор Іван Багряний на еміграції очолив Українську революційно-демократичну партію. Здебільшого зі східняків, як і сам Багряний. І ця партія радикально відрізнялася багатьма ідейними постулатами від більшості діаспорних структур. Які були націоналістичні і здебільшого – західноукраїнського походження.

В 1948 році Іван Багряний висунув тезу, яку потім неодноразово тиражував у своїй публіцистиці.

«Наш резерв у партії та комсомолі, бо там готуються майбутні кадри відродження української державності»

На відміну від вихідців з Західних земель, Багряний, який народився на Сумщині, усвідомлював, що іншого «бульйону» для визвольних кадрів на більшій території України нема.

Оунівці спочатку цю тезу категорично заперечували.

А потім... А потім так і сталося...

З 450 депутатів Верховної Ради УРСР, яка зрештою оголосила Незалежність України, 380 були обрані членами Компартії України... 380 з 450...

І інших кадрів майже не було...

Зеленському не страшні Порошенко з одного краю, і Медведчук-Бойко з іншого краю.

Потужна опозиція Зеленському може народитися лише в центрі, в самому електораті Зеленського…

Наразі такої потужної опозиції нема....

Та що там казав Іван Багряний, звідки прийде резерв?

Ех, не читають представники влади українську публіцистику. А я – читав.

Автор: Олександр Доній, журналіст, політик, громадський та культурний діяч

 

Статьи по теме
После отставки Разумкова: Зеленский на пути вниз
После отставки Разумкова: Зеленский на пути вниз

Юрий Романенко: Отставка Разумкова является переломным этапом президентства Владимира Зеленского. На Банковой царит эйфория, поскольку видят перед собой безграничные возможности, которые открывает контроль над всеми ветвями власти. Чем это чревато?
12.10 — 421

«Пусть ненавидят, лишь бы боялись». Последний шанс Разумкова
«Пусть ненавидят, лишь бы боялись». Последний шанс Разумкова

Виктор Небоженко: Для того чтобы остаться на своем посту спикера Верховной Рады Разумков должен публично попросить прощения у жестокого и скандального Арахамии, куратора монобольшинства фракции «Слуг народа» и «директора парламента», за нанесенные ему морально-политические обиды и излишнюю гордыню. А также демонстративно покаяться в легкомыслии и политических ошибках перед «Партией» и лично Президентом Украины Зеленским.
05.10 — 929

Вопрос зрелости: «Они обязаны завалить всё к чёртовой бабушке и накрыть медным тазиком»
Вопрос зрелости: «Они обязаны завалить всё к чёртовой бабушке и накрыть медным тазиком»

Александр Новохатский, политический аналитик: Структура сегодняшнего аппарата правления, который применяет «команда недорослей» очень напоминает подходы «старых маразматиков». Тут очень ярко подтверждается поговорка – «шо старе, шо мале – обидва не при розумі». По внешнему виду молодёжъ, действует в лучших образчиках логики людей со старческой деменцией.
10.09 — 392