Контракты.ua

9898  —  28.09
Зеленський вніс зміни до положень про військову службу в ЗСУ
Зеленський вніс зміни до положень про військову службу в ЗСУ

Президент Володимир Зеленський вніс низку змін до положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах.

Відповідний указ №483/2021 опублікований на сайті глави держави, повідомляє Укрінформ.

Документом уточнено норму про укладення першого контракту курсантами. Визначено, що відтепер з курсантами вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти і слухачами курсів військової підготовки офіцерського складу в зазначених закладах, які не мають військових звань офіцерського складу, після успішного закінчення навчання (підготовки) на посадах осіб сержантського, старшинського та офіцерського складу — строком на 5 років, а за спеціальностями льотного складу осіб офіцерського складу авіації - строком на 10 років.

Також указ визначає, що строк проходження військової служби може бути продовжено за новим контрактом для осіб рядового складу - на 3 роки; для осіб сержантського і старшинського складу - на строк від 3 до 5 років.

Крім того, документом передбачено, для осіб рядового складу первинним є військове звання рекрута (раніше - солдата (матроса)), а для осіб офіцерського складу первинним є військове звання молодшого лейтенанта (раніше - лейтенанта, в окремих випадках - молодшого лейтенанта).

Водночас зазначається, що первинне військове звання рядового складу присвоюється громадянам, які вступили на військову службу за контрактом осіб рядового складу і не мають військових звань, до складання ними Військової присяги. Після складання присяги таким військовослужбовцям присвоюється військове звання солдата (матроса).

Документом також уточнюються строки вислуги у військовому званні, норми про чергове і дострокове присвоєння звання, звільнення з посад військовослужбовців тощо.

Президент також підписав указ №484/2021 про внесення змін до Положення про проходження військової служби в Державній прикордонній службі України.

Водночас указом №486/2021 визнано такими, що втратили чинність, низка указів, які стосуються питань проходження військової служби в ЗСУ, СБУ, Управлінні державної охорони, Держприкордонслужбі, Держспецзв’язку, Службі зовнішньої розвідки.Статьи по теме
Отставка Разумкова или выбор Зеленского на 2022 год. Сегодня ещё не катастрофа
Отставка Разумкова или выбор Зеленского на 2022 год. Сегодня ещё не катастрофа

Игорь Тышкевич: Президент Зеленский впервые за свою каденцию получил ситуацию, при которой имеет рычаги влияния на практически все процессы в стране. Фундамент сложившейся ситуации — турборежим СНБО 2021 года, который восстановил рейтинги и поднял показатели легитимности принимаемых президентом решений. И, как второй результат, вывел в состояние ожидания основных политических противников президента.
07.10 — 987

Хотіли тиші, а отримали гучний скандал: «Укрексімбанк». Огляд думок
Хотіли тиші, а отримали гучний скандал: «Укрексімбанк». Огляд думок

Голова правління державного «Укрексімбанку» Євген Мецгер за день став відомим – після скандалу з нападом на журналістів програми «Схеми» та їхнім відео, яке безуспішно намагалися видалити «айтішники» банку. Сьогодні Мецгер все ж таки склав свої повноваження. Євген Мецгер очолював «Укрексімбанк» з березня 2020 року. До цього він працював в «Укргазбанку» і банку «Фінанси та кредит». Огляд думок.
06.10 — 810

Знову обрати Зеленського президентом готові 32% українців
Знову обрати Зеленського президентом готові 32% українців

У вересні поточного року у президентському рейтингу в Україні продовжував лідирувати чинний глава держави Володимир Зеленський (за нього готові проголосувати 32% серед тих, хто визначився і піде на вибори), у парламентському – партія "Слуга народу" (23% відповідно).
05.10 — 689