Контракты.ua

392  —  27.09
Вільна творчість колег – Дмитро Разумков прокоментував голосування за Закон про олігархів
Вільна творчість колег – Дмитро Разумков прокоментував голосування за Закон про олігархів

В ефірі «Свободи слова Савіка Шустера» на каналі «Україна» Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що процедуру голосування було порушено, щоб звести народних депутатів з правильного шляху.

«Дійсно, це – колізія. Але рішення Верховною Радою прийнято. Те, що вчора відбувалося в Раді – така окрема процедура, так звана, процедура – застосовувалась перший раз в стінах Верховної Ради України. Я не можу назвати її нормальним підходом до роботи Верховної Ради України. Це – не скорочена процедура. Такої процедури немає. Це – не 119 стаття, це – комбінація двох статей: 119 та 45. Їхні частини протирічать одна одній. І це була вольна діяльність колег, які запустили цей процес», – зазначив Дмитро Разумков.

Спікер парламенту переконаний, що це було направлено на те, щоб звести народних депутатів з правильного шляху і ввести їх в оману. Підтвердженням своїх слів вважає те, що і ті, хто організовував цей процес, і ті, хто доповідав по ньому не підтримали таку процедуру: ні пан Стефанчук за неї не проголосував, ні пан Веніславський. Тому, що всі розуміють, що рано чи пізно треба відповідати.

«Дуже багато помилок. В мене зведена таблиця сьогодні є по тому, що відбувалося в залі. Але тим не менш, є рішення, яке прийняла Верховна Рада України. Дійсно, є колізія в законі тому, що є норми, які передбачають, що цим буде займатися НАЗК. Я вважаю, що це – абсолютно правильний підхід, незалежний підхід, до якого ми хотіли би рухатись, як демократична держава. Я впевнений, що всі розуміють, що незалежність, як незалежність країни, так і незалежність органів, які будуть визначати так званих олігархів, вона важлива. Тому, я вітаю, що такі правки прийняті», – пояснив Дмитро Разумков.

За словами Голови Верховної Ради, те, що було зроблене з тими квапливими рухами в останню ніч, коли не запрошувались навіть автори правок на засідання комітетів – це і призвело до того, що після того, як цей важливий закон був проголосований в стінах Верховної Ради, потрібно проговорювати, як процедуру, як це відбувалося, і з чим це можна порівняти, наприклад з 16 січня. І паралельно з цим, таким чином відбувається гальмування цього процесу. На думку Разумкова, це було неправильно зроблено. Для того, щоб це максимально відповідало нормам регламенту треба було більш професійно і підготовлено заходити в цей законопроєкт. Тому, що дискусія сьогодні триває, але вона не додає, ні людям, ні запуску так званої антиолігархічної реформи.

Дивіться програму «Свобода слова Савіка Шустера» щоп'ятниці о 21:00 на каналі «Україна»!

 

Статьи по теме
У Раді розблокували підписання закону про олігархів
У Раді розблокували підписання закону про олігархів

Верховна Рада відхилила всі 12 проектів постанов про скасування рішення парламенту від 23 вересня про прийняття проекту закону №5599 про олігархів.
19.10 — 260

Санкційний список «злодіїв у законі»: Данілов каже, що 108 осіб внесли не помилково, а з помилками
Санкційний список «злодіїв у законі»: Данілов каже, що 108 осіб внесли не помилково, а з помилками

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, кажучи про свою заяву щодо помилок стосовно 108 осіб, які раніше потрапили до санкційного списку РНБО, сказав, що 108 осіб внесли до списку не помилково, а з помилками у даних.
18.10 — 567

У МЗС розповіли про підготовку закону про подвійне громадянство
У МЗС розповіли про підготовку закону про подвійне громадянство

Кабмін закінчує роботу над законопроектом про подвійне громадянство і незабаром його подадуть до Верховної Ради.
12.10 — 314