Контракты.ua

491  —  27.09
Верховна Рада ухвалила закон про олігархів
Верховна Рада ухвалила закон про олігархів

Із блокуванням трибуни опозицією і без обговорень тисячі поправок – Верховна Рада ухвалила, так званий, Закон про олігархів. Документ підтримали 279 нардепів. Голосували попри те, що законопроєкт розкритикували міжнародні експерти і, не дочекавшись висновків Венеційської комісії, яка лише у грудні оголосить чи відповідає Закон Конституції та, чи не порушує він прав людини.

Отже, за ухваленим Законом, олігархом вважатимуть будь-яку людину, яка одночасно має щонайменше три із цього списку ознак: бере участь у політичному житті, має значний вплив на ЗМІ, є власником підприємств-монополістів та володіє активами, вартість яких перевищує мільйон прожиткових мінімумів - зараз це понад 2 мільярди гривень. Таким людям заборонять фінансувати партії та брати участь у великій приватизації. Визначатиме ж олігархів РНБО. Вона ж опікуватиметься веденням реєстру впливових осіб – повідомили у новинах «Сьогодні» на каналі «Україна».

Закон запрацює через півроку після того, як його підпише Президент. Володимир Зеленський, чиєю ініціативою і був цей Закон, уже заявив: його ухвалення - це шанс для України побудувати цивілізовані відносини між великим бізнесом і державою. Навіть попри те, що це, за словами Президента, багатьом політикам не подобається.

 

Статьи по теме
Зеленський вніс до Ради законопроєкт про множинне громадянство
Зеленський вніс до Ради законопроєкт про множинне громадянство

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 2 грудня, вніс у Верховну Раду законопроект про громадянство для діаспори.
02.12 — 136

Рада ухвалила закон про капеланів
Рада ухвалила закон про капеланів

Верховна Рада ухвалила Закон "Про Службу військового капеланства".
01.12 — 439

У Раді запропонували посилити покарання за смертельні ДТП
У Раді запропонували посилити покарання за смертельні ДТП

У Верховну Раду внесли три законопроекти, які посилюють кримінальну відповідальність за скоєння ДТП, які спричинили смерть людей.
23.11 — 150