Контракти.ua

603  —  26.09.21
У БЕБ розповіли, з чого почнуть роботу
У БЕБ розповіли, з чого почнуть роботу

Бюро економічної безпеки (БЕБ) почне свою роботу з аналізу основних незаконних схем і їх корупційного прикриття, і лише потім стане наносити візити бізнесу.

Про це розповів директор БЕБу Вадим Мельник в ефірі Україна 24.

"Як буде працювати Бюро економічної безпеки? Не з бізнесу починаємо розслідування, а починаємо аналітичну роботу з того "схематозу", який дає бізнесу схеми для ухилення від податків. Виявлення та подолання "схематозу", далі - корупційне прикриття, корумповані чиновники, вони ж прикривають такі схеми. І тільки в третю чергу ми йдемо до бізнесу і говоримо - ви внаслідок використання схеми ухилилися, будь ласка, сплатіть податки, або самостійно, закон це дозволяє, або шляхом податкових перевірок", - розповів в інтерв'ю Мельник.

Нагадаємо, в січні 2021 року Верховна Рада прийняла закон, який передбачає створення в Україні принципово нового правоохоронного органу - Бюро економічної безпеки (БЕБ). За задумом авторів документа, орган повинен стати єдиним, який буде розслідувати економічні злочини.

БЕБ контролюватиме діяльність бенефіціарів фінансових операцій і шукати порушення закону в обігу коштів структур бізнесу і держави.

Своєю діяльністю відомство повинне зменшити частку тіньового бізнесу в Україні, збільшити надходження податків і зборів.

У серпні директором БЕБ був призначений голова Державної фіскальної служби Вадим Мельник.

Статьи по теме
У МВФ оцінили результати України у боротьбі з корупцією
У МВФ оцінили результати України у боротьбі з корупцією

Для подолання корупції Україні потрібні потужна підтримка населення та рішення уряду.
28.10 — 268

Влада України розмірковує над підвищенням ПДВ
Влада України розмірковує над підвищенням ПДВ

Українська влада в листі про наміри до керівництва МВФ заявила про готовність підвищити податок на додану вартість (ПДВ) у разі потреби. У фонді також вважають це основним ресурсом додаткових доходів бюджету.
20.10 — 322

Україна щороку втрачає $11,2 мільярда через заміновані території
Україна щороку втрачає $11,2 мільярда через заміновані території

Через заміновані території Україна щорічно втрачає 11,2 мільярда доларів, що становить 5,6% ВВП країни у 2021 році.
12.09 — 303