Контракты.ua

211  —  24.09
Науковці спрогнозували, коли згасне четверта хвиля COVID-19 в Україні
Науковці спрогнозували, коли згасне четверта хвиля COVID-19 в Україні

Україна увійшла до групи країн, в яких нова хвиля коронавірусної хвороби ще не встигла досягти максимуму. На піку четвертої хвилі COVID-19 в Україні виявлятимуть до 18 тис. випадків хвороби на добу. Згасання хвилі очікується наприкінці року.

Про це свідчать дані дослідження поширення четвертої хвилі COVID-19, викликаної штамом дельта. Його провели вчені НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського.

"Прогнозування динаміки розвитку нової, четвертої хвилі COVID-19 в Україні на 200 днів вперед з використанням методу порівняльного аналізу і нейронної мережі типу «прямого перцептрону» показало, що ця хвиля перебуває на стадії зростання, вона може бути швидкою, але коротшою від попередніх. Її пік передбачається на рівні 15 000-18 000 випадків захворюваності на добу", - сказано в публікації.

На думку вчених, вагомим показником ускладнення епідемічної ситуації з СOVID-19 є значне ослаблення карантину в літній період, а в більшості навчальних закладів - з початку вересня. Крім того, слід враховувати ймовірність сезонного зростання інших респіраторних інфекцій, інтенсивність епідемічного процесу яких протягом попередніх 1,5 року стримувалася карантинними обмеженнями.

Оскільки станом на середину вересня 2021 року Україна має низький рівень повністю вакцинованого населення (близько 12%), ми можемо зіткнутися з важкими наслідками пандемії вже в найближчий період.

Вчені вважають, що оскільки одними з визначальних показників масштабів поширення хвороби є кількість госпіталізованих і летальність, важливо якомога швидше захистити шляхом вакцинації найбільш уразливі щодо несприятливого перебігу COVID-19 групи населення, а саме вікову групу 60 і старше та осіб із супутньою патологією.

Статьи по теме
МОЗ планує значно розширити перелік професій з обов’язковою вакцинацією від COVID-19
МОЗ планує значно розширити перелік професій з обов’язковою вакцинацією від COVID-19

Найближчим часом перелік професій, для яких вакцинація проти коронавірусу є обов'язковою, можуть розширити вдвічі.
15.10 — 477

Осінні канікули у школах можуть продовжити до місяця через коронавірус
Осінні канікули у школах можуть продовжити до місяця через коронавірус

Міністерство охорони здоров'я не виключає продовження осінніх канікул через COVID-19.
15.10 — 337

В Україні найімовірніше буде бустерна вакцинація
В Україні найімовірніше буде бустерна вакцинація

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко каже, що в Україні найімовірніше буде бустерне тобто додаткове вакцинування від коронавірусу.
15.10 — 287