Голову ВР Дмитра Разумкова найближчим часом можуть відправити у відставку. Однак для цього необхідно зібрати 226 голосів "за" у сесійній залі.
Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна.
Співрозмовник видання, близький до спікера, стверджує, що йти у відставку самостійно Разумков не збирається. Досить скоро справа все ж дійде до збору підписних листів за відставку.
Необхідні голоси могла б надати опозиція. Однак, в опозиційних фракціях і групах про Разумкова висловлюються якщо не позитивно, то, принаймні, нейтрально.
Як, ймовірно, голосуватимуть фракції:
У лавах монобільшості на спікера чітко орієнтується близько десятка нардепів. У керівництві СН вважають, що в цілому до 20-30 їхніх депутатів можуть не підтримати відставку спікера.
У фракції виступають проти відставки Разумкова, якщо таке питання буде винесено в зал. Нардеп від ОПЗЖ Олександр Колтунович вважає, що спікер, незважаючи на свою партійну приналежність, намагається зберегти незалежність ради від офісу президента.
Депутати фракції не підтримують будь-які кадрові питання, ініційовані владою. Питання Разумкова навряд чи стане винятком.
Обіцяють визначиться зі своєю позицією тоді, коли питання відставки спікера буде на порядку денному. При цьому заступник голови цієї політсили Вадим Івченко вважає, що кращої кандидатури на пост глави парламенту у "Слуги народу" немає.
Категорично проти будь-яких перестановок у керівництві парламенту.
"У нас немає претензій до глави парламенту. Ми вважаємо, що бажання його зняти-це ще одна спроба подальшої узурпації влади в країні", - сказав глава цієї фракції Ярослав Железняк.
У групі "За майбутнє" у вівторок вже обговорювали ситуацію, що склалася навколо спікера. Але до остаточного рішення не прийшли, оскільки були присутні не всі депутати, сказала нардеп Ірина Констанкевич.
Нардеп-мажоритарник Микола Кучер з "Довіри" сказав, що їх група поки питання Разумкова не обговорювала. Але сам він виступає проти відставки спікера, вважаючи його роботу повністю задовільною.