Контракты.ua

399  —  22.09
Казахстан відмовиться від російського телефонного коду
Казахстан відмовиться від російського телефонного коду

Казахстан з 2023 року планує перейти на власний міжнародний телефонний код, відмовившись від російського.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт міністерства цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості РК.

Як зазначається, замість телефонного коду +7, який також закріплений за РФ, Казахстан зарезервував +997 в Бюро стандартизації електрозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ).

«Казахстан перейде на власний національний телефонний код. Символічно, що до 30-річчя незалежності МЦРІАП зарезервувало за собою новий телефонний код +997 в Міжнародному союзі електрозв'язку. Раніше ми ділили код +7 разом з Росією, тепер, коли ви зателефонуєте з нашої країни за кордон, буде висвітлюватися "Казахстан"», - зазначив Багдат Мусін, міністр цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості РК.

За планами МЦРІАП, Казахстан перейде на новий національний код з січня 2023 року. При цьому з моменту присвоєння новий і старий код можуть бути використані паралельно протягом 2-х років. Повний перехід очікується з 2025 року.

Відзначається, що після виходу зі складу СРСР міжнародний телефонний код +7 закріпився за Російською Федерацією і Республікою Казахстан. Він використовується відповідно до Угоди від 17 червня 2006 року «Про використання нумерації 7-зони всесвітньої нумерації» (підписаної 17 червня 2006 року, між адміністраціями зв'язку двох країн).

Статьи по теме
В Казахстане официально отменили смертную казнь
В Казахстане официально отменили смертную казнь

Власти Казахстана официально отказались от смертной казни. Соответствующий закон подписал президент страны Касым-Жомарт Токаев.
02.01 — 295

Казахстан ввел чрезвычайное положение на месяц
Казахстан ввел чрезвычайное положение на месяц

Президент Казахстана Касым Токаев подписал указ о введении чрезвычайного положения в связи с распространением коронавируса - с 16 марта по 15 апреля.
16.03.20 — 731

Казахстан и Китай приостановили почтовое сообщение
Казахстан и Китай приостановили почтовое сообщение

Обмен всех видов почтовых отправлений между Казахстаном и Китаем приостановлен.
07.02.20 — 421