Контракты.ua

219  —  22.09
Вибори в РФ показали, що Путін усе більше боїться втратити владу – Гельсінська комісія США
Вибори в РФ показали, що Путін усе більше боїться втратити владу – Гельсінська комісія США

Гельсінська комісія США, до якої належать впливові сенатори, конгресмени та члени адміністрації, заявляє про масштабні фальсифікації з боку влади Росії на останніх виборах Держдуми.

Про це йдеться в офіційній заяві Комісії, повідомляє Укрінформ.

«Існує чимало доказів, що ці парламентські вибори можуть вважатися найбільш сфальсифікованими з-поміж усіх інших – від заборони участі опозиційних кандидатів до вкидання бюлетенів та маніпулюваннями загальною кількістю голосів», - вказав голова Комісії сенатор Бен Кардін.

Він підкреслив, що Кремль укотре продемонстрував повне ігнорування норм і цінностей, які він зобов’язувався поважати: «Всупереч своїм міжнародним зобов’язанням російська влада невиправдано обмежила кількість міжнародних спостерігачів настільки, що ОБСЄ не могла контролювати ці вибори своїми перевіреними методами».

Співголова Комісії конгресмен Стів Коен заявив, що кремлівська верхівка позбавила росіян можливості вільно обирати опозиційних кандидатів, чим викрила свій страх втратити владу.

«З кожними виборами в Росії стає все менше й менше можливостей для інакомислення, що свідчить про дедалі більшу невпевненість Путіна у своїй здатності залишатися при владі без сторонньої допомоги», - підкреслив Коен.

Водночас конгресмен-республіканець Джо Вілсон привітав сміливість незалежних спостерігачів, які викривали махінації Кремля, а також знаходили численні докази нелегітимності виборів.

Як повідомляв Укрінформ, 17-19 вересня в Росії відбулися вибори до Державної думи. За численними свідченнями, голосування й підрахунок голосів проходили з масштабними фальсифікаціями.

Євросоюз, США й інші країни засудили масові порушення. Вони також заявили про часткове невизнання результатів виборів, зокрема, через участь у голосуванні населення окупованих Росією Криму та частини Донецької і Луганської областей.

Статьи по теме
Білорусь цьогоріч засекретила майже 15% експорту в Росію
Білорусь цьогоріч засекретила майже 15% експорту в Росію

Засекречений експорт Білорусі в Росію за сім місяців поточного року оцінюється приблизно в 1,29 млрд доларів, що становить 14,8% від загального постачання.
19.10 — 228

Росія призупиняє роботу своєї місії у НАТО
Росія призупиняє роботу своєї місії у НАТО

З 1 листопада Росія призупиняє роботу свого постійного представництва при НАТО, а також місії та інформбюро НАТО в Москві.
19.10 — 381

США відповіли на заяву міноборони Росії про інцидент у Японському морі
США відповіли на заяву міноборони Росії про інцидент у Японському морі

Заява РФ про інцидент між бойовими кораблями ВМС Росії і США у Японському морі містить неправдиві твердження.
17.10 — 577