Контракти.ua

627  —  20.09.21
У «Ранку з Україною» розповіли про всі типи COVID-паспортів і дали поради, якими користуватись під час подорожей
У «Ранку з Україною» розповіли про всі типи COVID-паспортів і дали поради, якими користуватись під час подорожей

Майже 5 мільйонів українців вакцинувалися вдруге та можуть отримати COVID-паспорт – паперовий чи електронний. Ведучі програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Марія Мельник і Анатолій Анатоліч з’ясували, чи є різниця між ними, як нині має виглядати такий паспорт і чи всі можуть його отримати.

Паперові, електронні та різних кольорів. Яких тільки немає COVID-паспортів зараз в Україні. З липня почали видавали паперові сертифікати, які є в двох кольорах: білому та жовтому. Але чи є між ними якась різниця?

«На початку була згода, що потрібно видавати COVID-сертифікати на папері жовтого кольору, формату А4. Але в липні надійшли роз’яснення від Міністерства охорони здоров’я щодо паперу і така вимога була скасована – зараз ми видаємо сертифікати на папері білого кольору», – пояснює сімейна лікарка Інна Жук в ефірі каналу «Україна».

Отож паперові можна використовувати будь-які. Крім цього, вже понад місяць в українців з’явилась можливість отримати електронний COVID-сертифікат. Їх поділяють на внутрішній – для використання під час локдауну, і міжнародний – для поїздок за кордон. Сертифікат можна згенерувати у додатку «Дія», вони, на відміну від паперових, мають QR-код. І більшість європейських країн визнають саме електронний COVID-сертифікат.

Та і на цьому не зупинились. Кабінет Міністрів вирішив розділити електронні сертифікати за кольором. Жовті – для людей, які зробили одне щеплення. Строк дії 120 днів. Зелений – для тих, хто отримав дві дози вакцини. Паспорт дійсний рік! От тільки не в усіх виходить згенерувати хоч якийсь.

«Проблеми можуть виникати, якщо в картці пацієнта є якісь недостовірні дані, також виникають труднощі з генеруванням електронного сертифікату в «Дія», якщо пацієнт має дві електронні картки», – коментує лікарка у програмі «Ранок з Україною».

Тоді треба звернутись до сімейного лікаря і він допоможе ввести коректні дані або видалити зайву електронну карту. Та є випадки, коли COVID-сертифікат не просто не генерується, а зникає! Тож перед тим, як вирушити у подорож, краще отримати ще і паперовий паспорт про щеплення.

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

 

Статьи по теме
МОЗ опублікував список інфекцій, від яких бажано вакцинуватись під час війни
МОЗ опублікував список інфекцій, від яких бажано вакцинуватись під час війни

Під час війни організм людини більш вразливий, ніж у звичайний час, тому потребує додаткового захисту. Цей захист можуть забезпечити щеплення, котрі бувають як обов’язковими, так і рекомендованими, хоча нехтувати жодними з них не тільки не бажано, а часто і небезпечно.
08.05.22 — 640

За бустрену дозу можна буде отримати 500 гривень: коли почнуться виплати
За бустрену дозу можна буде отримати 500 гривень: коли почнуться виплати

Кабінет міністрів планує розширити програму єПідтримка. Планується, що виплати по 500 гривень будуть здійснюватися також за бустерну дозу вакцинації від СOVID-19.
10.02.22 — 546

«Тисяча за вакцинацію»: у Кабміні розповіли, яким чином підлітки зможуть отримати гроші
«Тисяча за вакцинацію»: у Кабміні розповіли, яким чином підлітки зможуть отримати гроші

Підлітки віком від 14 років, які долучилися до державної програми «єПідтримка», зможуть отримати одну тисячу гривень за вакцинацію виключно у безготівковій формі.
08.02.22 — 864