Контракти.ua

2480  —  20.09.21
У Києві пройшов Марш рівності-2021
У Києві пройшов Марш рівності-2021

У Києві завершився Марш рівності-2021 за права людини для ЛГБТІ+ спільноти.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, участь у марші взяли понад 5 тисяч осіб.

Учасники маршу пройшли колонами від станції метро "Золоті ворота" до площі Льва Толстого, де у супроводі поліції спустились у метро.

За словами представників поліції, учасників маршу розвезли у супроводі поліції спеціальними потягами метро, де, окрім них, нікого не було. Біля станцій на учасників чекав спеціальний наземний транспорт, який розвіз їх по місту.

Координаторка зі зростання та активізму у Amnesty International Ukraine Дзвенислава Щерба у коментарі Укрінформу розповіла, що вийшла на марш для того, щоб захистити свої права та права тих людей, які не змогли вийти на цьогорічний марш.

"Мені набридло, що насильство та ненависть прикривається традиціями, що злочини на ґрунті ненависті не розслідуються і коли в принципі ЛГБТІ+ людей вважають якимись неправильними і такими, що не заслуговують на захист свої прав", - підкреслила вона.

Вимогами цьогорічного маршу стали: ухвалити на осінній сесії парламенту урядовий законопроєкт № 5488, яким передбачено внесення змін до національного законодавства щодо боротьби з дискримінацією та впорядкування відповідальності за злочини, мотивовані гомофобією, трансфобією та іншими формами нетерпимості; офіційно визнати в Україні у найближчій перспективі цивільні партнерства між людьми однієї документальної статі; підвищити в системі охорони здоров’я увагу до епідемічного благополуччя спільнот ЛГБТІ+. Загалом організатори сформували вісім вимог до керівництва країни.

У центрі Києва перекривали рух автотранспорту та чергували посилені загони правоохоронців.

При цьому в парку Шевченка відбулася акція противників маршу.

Як повідомляв Укрінформ, законопроєкт №5488 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації" було зареєстровано у Верховній Раді 13 травня. Ініціатор законопроєкту - Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Наразі документ перебуває на розгляді у профільному комітеті.