Контракти.ua

656  —  18.09.21
Путін шантажує Європу цінами на газ - Bild
Путін шантажує Європу цінами на газ - Bild

Президент Росії шантажує ЄС зростанням цін на газ, змушуючи якнайскоріше запустити в експлуатацію добудований днями трубопровід Nord Stream 2.

Про це пише кореспондент німецького видання Bild Юліан Репке, передає Укрінформ.

Як зазначається, через кілька днів після добудови газопроводу стає зрозуміло: Путін використовує трубу саме для того, про що експерти попереджали роками - він шантажує Німеччину та Європу. Той, хто не грає за правилами Газпрому, змушений або багато платити, або змерзти взимку, констатує Репке. Він нагадує, що ціна на російський газ у Європі за останні 12 місяців зросла на колосальні 444%. «Це підвищення цін експерти значною мірою пояснюють штучним скороченням імпорту російською державною компанією Газпром», - зауважує автор.

Він звертає увагу на те, що Німеччина як ніколи раніше залежна від російського палива: «55% природного газу, спаленого в цій країні, надходить з імперії Путіна», - йдеться у статті.

У Росії достатньо газу для всіх європейських споживачів, але вона не тільки скоротила транзит до Європи до узгодженого договором мінімуму через Україну. Як зазначається в публікації, з літа через газопровід «Ямал» до Німеччини через Польщу надходить значно менше газу, ніж було б необхідно для забезпечення середньострокових поставок. Результат: німецькі газосховища зараз заповнені лише на 63%, а рік тому було 94%.

Саме  тому влітку експерти попередили, що Газпром поставить подальше постачання газу Німеччині в залежність від введення в експлуатацію труби Nord Stream 2.

Як нагадує видання, речник Путіна Пєсков заявив: «Якнайшвидше введення Nord Stream 2 в експлуатацію значною мірою компенсує ціни на газ у Європі». Однак цей трубопровід наразі не відповідає вимогам ЄС і не має ані сертифікації Федерального агентства з мереж, ані дозволу на початок роботи від  влади землі Мекленбург - Передня Померанія.

Автор статті попереджає: якщо Nord Stream 2 не почне функціонувати через те, що росіяни не хочуть підкорятися європейським газовим директивам, ціна на газ у Німеччині продовжить різко зростати.

«Можливо, Росія та Газпром свідомо обмежують експорт до Європи… аби прискорити процес прийняття рішень щодо сертифікації Nord Stream 2, - заявив німецьким ЗМІ провідний експерт з газу в ICIS Том Марзек-Манзер. Американський експерт у сфері енергетики, старший науковий співробітник Центру аналізу європейської політики Бенджамін Шмітт також каже, що «недостатня пропозиція Газпромом газу через наявні маршрути, такі як Україна та Польща, сприяла тиску на ринок, який спостерігався в останні місяці».

За словами Шмітта, пише Bild, провідні експерти «погодилися, що Кремль використає ситуацію, аби змусити ЄС швидко сертифікувати Nord Stream 2, та відверто натякають, що це може послабити потенційну енергетичну кризу».

Нагадаємо, цього місяця компанія Nord Stream 2 AG заявила про завершення будівництва газогону з Росії до ФРН. Тепер проєкт має пройти сертифікацію німецького регулятора.

Статьи по теме
Ціни на бензин, дизель та газ можуть бути справедливими, треба вирівняти акциз, - експерт
Ціни на бензин, дизель та газ можуть бути справедливими, треба вирівняти акциз, - експерт

Кабінет міністрів має встановити справедливість на паливному ринку. Потрібно "підрівняти" ставки акцизів для різних видів палива та домогтися сплати податків усіма учасниками ринку.
07.04 — 177

Новий маршрут утримує Європу на гачку російського газу, - Reuters
Новий маршрут утримує Європу на гачку російського газу, - Reuters

Уряди країн Західної Європи прагнули знизити свою енергетичну залежність від Росії з початку війни в Україні, але коли справа доходить до газу, вони все частіше замінюють трубопровідні поставки країни скрапленим природним газом (СПГ).
03.04 — 219

Удари дронів по російським НПЗ також спричинили зростання цін на газ у Європі, - Bloomberg
Удари дронів по російським НПЗ також спричинили зростання цін на газ у Європі, - Bloomberg

Європейські ціни на природний газ зростають четвертий день поспіль. Це викликано скороченням поставок із заводу СПГ у Фріпорті (США) та ударами дронів по російській енергетичній інфраструктурі.
19.03 — 232