Контракты.ua

322  —  17.09
Telegram став заміною даркнету
Telegram став заміною даркнету

Мессенджер Telegram став ринком, на якому кіберзлочинці продають, купують і діляться вкраденими даними і інструментами для злому.

Він став альтернативою даркнету, свідчать дані дослідження, яке було проведено виданням The Financial Times спільно з групою дослідників Cyberint.

Так, зловмисники діляться даними на каналах, які часом налічують кілька сотень тисяч підписників. Вони цінують Telegram за простоту використання і легкість модерації. У більшій частині випадків, месенджер виступає як «маркетплейс» для даркнету.

Так, за словами аналітика Cyberint Таля Самро, фахівці зафіксували «100% зростання у використанні Telegram кіберзлочинцями». Це зростання почалося на початку року, коли зміни в політиці WhatsApp змусили багатьох користувачів шукати альтернативний йому месенджер.

Використання Telegram кіберзлочинцями може збільшити тиск на керівництво платформи з тим, щоб вона посилила модерацію контенту. У Cyberint заявили, що за рік кількість згадки комбінацій, що вказують на продаж крадених даних, в Telegram збільшилася в чотири рази.

В одному з каналів, на який підписано 47 тисяч осіб, хакери продають сотні тисяч крадених паролів та імен користувачів. Так, можна купити 300 тисяч адрес електронної пошти і паролів користувачів ігрових платформ Minecraft, Origin Uplay, або 600 тисяч паролів від Yandex.

Telegram видалив цей канал після того, як представники Financial Times звернулися до керівництва месенджера за коментарем. Але в месенджері продають і інші дані: інформацію про кредитні картки, копії паспортів. Купити можна і засоби для злому акаунтів користувачів.

У розслідуванні наводиться звіт компанії vpnMentor, згідно з яким в месенджері поширюють дампи даних, отриманих в результаті попередніх зломів і витоків з боку таких компаній, як Facebook, постачальника маркетингового програмного забезпечення Click.org і сайту знайомств Meet Mindful.

Статьи по теме
Україна піднялася на 15 позицій у світовому рейтингу швидкості інтернету
Україна піднялася на 15 позицій у світовому рейтингу швидкості інтернету

Україна за останній рік піднялася з 92-го на 77-е місце у світовому рейтингу швидкості інтернету.
04.12 — 177

SpaceX тестує супутниковий Інтернет Starlink у літаках
SpaceX тестує супутниковий Інтернет Starlink у літаках

Американська компанія SpaceX Ілона Маска почала тестувати супутниковий Інтернет системи Starlink у пасажирських літаках і хоче запропонувати авіалініям високошвидкісне зʼєднання «як можна швидше».
02.12 — 190

Понад третина населення світу ніколи не користувалася Інтернетом
Понад третина населення світу ніколи не користувалася Інтернетом

Організація Об’єднаних Націй оприлюднила звіт, згідно з яким близько 3 мільярдів людей, або 37% світового населення, ніколи не користувалися Інтернетом.
01.12 — 168