Контракты.ua

396  —  17.09
В Україні дозволили комбінувати вакцини Moderna та Pfizer
В Україні дозволили комбінувати вакцини Moderna та Pfizer

Міністерство охорони здоров'я України дозволило комбінування вакцин Moderna та Comirnaty/Pfizer-BioNTech.

Як передає Укрінформ, про це МОЗ повідомляє у Телеграмі.

"У випадку, коли перше щеплення проведено вакциною Moderna, друге - можна робити Comirnaty/Pfizer-BioNTech та навпаки", - ідеться в повідомленні.

МОЗ у липні схвалило рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики дозволити комбінувати мРНК-вакцини. "Якщо мРНК-вакцина того самого виробника недоступна, для другого щеплення можна використати вакцину на платформі мРНК іншого виробника", - зауважили у міністерстві.

Інтервал між першою і другою дозами становитиме 28 днів, наголосили у МОЗ.

Комбінування вакцин Moderna та Comirnaty/Pfizer-BioNTech є безпечним та ефективним, запевнили у Міністерстві охорони здоров'я.

Як повідомляв Укрінформ, у липні заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що Міністерство охорони здоров'я розглядає питання комбінування м-РНК вакцини при проведенні щеплення проти COVID-19.

За його словами, МОЗ ухвалює подібні рішення, спираючись на результати міжнародних досліджень, рекомендації виробника вакцини й аналіз аналогічного досвіду інших держав.Статьи по теме
Імунолог розповіла, як ревакцинуватися після російського «Спутника»
Імунолог розповіла, як ревакцинуватися після російського «Спутника»

Особам, щепленим російською вакциною "Спутник V", для ревакцинації від коронавірусу на підконтрольній уряду території України підійдуть препарати AstraZeneca, Pfizer та Moderna.
вчера, 17:45 — 682

Вакцинація проти ковід-19
Вакцинація проти ковід-19

6,5 мільйонів українців уже щепилися обома дозами вакцини проти коронавірусу із початку кампанії з імунізації. Одну дозу мають понад 8 мільйонів.
21.10 — 219

Центри вакцинації не припинятимуть роботу у «червоних» регіонах
Центри вакцинації не припинятимуть роботу у «червоних» регіонах

Центри вакцинації проти COVID-19 будуть працювати у регіонах, де встановили червоний рівень епіднебезпеки.
21.10 — 252