Контракты.ua

425  —  14.09
Ірина Венедиктова розповіла, коли буде вирок по справі МН17
Ірина Венедиктова розповіла, коли буде вирок по справі МН17

У «Свободі слова Савіка Шустера» на каналі «Україна» Генеральний прокурор Ірина Венедиктова заявила, що суд готовий винести вирок щодо збитого літака МН17 «Малайзійських авіаліній» до кінця 2022 року.

«Що стосується строків - прокурори вже в листопаді цього року скажуть свою завершальну промову. Судді вже поставили графік, коли вони можуть винести цей вирок. Це може бути або вересень, або листопад, або грудень 2022 року», – зазначила Ірина Венедиктова.

За словами Генерального прокурора України, є два напрямки розслідувань. Перший з’ясовує – хто був той екіпаж, хто безпосередньо натискав на кнопки. І другий напрямок – хто надавав накази.

«Безперечно, не тільки є шанс, що ми дізнаємось правду і буде справедливість – ми над цим працюємо. 5 спільних слідчих груп під керівництвом Нідерландів. 7 років тому сталася ця жахлива трагедія. 2017-го року була підписана угода, коли ми передали розслідування до Нідерландів. У мене відчуття, що це було абсолютно правильне рішення. Я спостерігала вчора за судом особисто: не те, що шанс, це - наша спільна мета. Родичі загиблих кажуть: нам треба знати, хто в цьому винний. Не стоїть питання компенсацій чи років вироків. Це - абсолютно важливо для справедливості і для правосуддя, але для всіх них і для всіх нас треба знати відповідь – хто винний», – розповіла Ірина Венедиктова.

Генеральний прокурор України пояснила - щодо збиття літака МН17 триває багато судів. Зараз в Гаазі – Національний суд Нідерландів. Також справу розглядають у Міжнародному суді ООН, Європейському суді з прав людини та Міжнародному кримінальному суді. Крім того, є пов’язані справи і провадження, що будуть розглядатися, зокрема, Національними українськими судами.

Також під час ефіру в студії обговорювали можливі для України наслідки зустрічі Володимира Путіна та Олександра Лукашенка.

«Олександр Лукашенко робить вигляд, що він керує ситуацією і він вирішує глибину інтеграції. Насправді, глибину інтеграції вирішує Володимир Путін. Питання в іншому – за ці роки Олександр Лукашенко навчився грати з Росією, і навіть ті домовленості, які зараз були досягнуті, ми порахували, що мінімум два роки треба буде, щоб гармонізувати законодавство і 5 років, щоб повністю розгорнути імплементацію всіх спільних програм. Тобто, на кожному етапі Олександр Лукашенко буде пручатися, намагаючись виторгувати собі додаткові умови», – заявив Дмитро Кулеба, Міністр закордонних справ України.

Дивіться програму «Свободи слова Савіка Шустера» щоп'ятниці о 21:00 на каналі «Україна»!

 

Статьи по теме
Справу про замах на Сергія Шефіра розслідуватиме Генпрокуратура
Справу про замах на Сергія Шефіра розслідуватиме Генпрокуратура

Замах на помічника президента розслідуватиме Генпрокуратура – про це заявила очільниця відомства.
24.09 — 488

Расследуются 5000 дел из-за войны на Донбассе
Расследуются 5000 дел из-за войны на Донбассе

Генпрокурор Ирина Венедиктова в пятницу, 18 декабря, опубликовала видеообращение, в котором рассказала о сотрудничестве с Международным уголовным судом.
18.12.20 — 224

Венедиктова подписала подозрение Юрченко
Венедиктова подписала подозрение Юрченко

Генеральный прокурор Украины Ирина Венедиктова подписала подозрение и ходатайство об избрании меры пресечения - содержания под стражей народного депутата от "Слуги народа" Александра Юрченко.
17.09.20 — 272