Контракти.ua

570  —  14.09.21
У Facebook є користувачі, яким дозволено порушувати всі правила – WSJ
У Facebook є користувачі, яким дозволено порушувати всі правила – WSJ

Марк Цукерберг публічно заявляє про те, що Facebook дозволяє більш ніж трьом мільйонам користувачів говорити нарівні з елітою політичної, культурної сфер і журналістами, і що його стандарти поведінки однакові для всіх, не залежно від статусу і популярності.

Але внутрішні документи показують, що у компанії існує список високопоставлених користувачів, яким дозволено порушувати правила, повідомляє The Wall Street Journal.

Спочатку програма була розроблена як засіб запобігання дій, спрямованих проти високопоставлених користувачів Facebook, включаючи знаменитостей, політиків і журналістів. Але в подальшому вона перетворилася на засіб захисту VIP-користувачів від санкцій, передбачених правилами соцмережі. Деякі з тих, хто потрапив до «білого списку», захищені від примусових заходів, інші можуть дозволити собі публікувати контент, який порушує правила Facebook.

Так, документи показують, що програма захистила публічних діячів, які публікували пости з домаганнями і закликами до насильства, які привели б до накладання санкцій проти звичайних користувачів.

Наприклад, в 2019 році програма дозволила зірці футболу Неймару публікувати оголені фотографії жінки, яка звинуватила його в згвалтуванні. Фотографії побачили десятки мільйонів підписників футболіста перш, ніж Facebook все-таки їх видалив. Крім того, акаунти, які увійшли до «білого списку», публікували записи, які в самій соцмережі вважають неправдивими. Наприклад, про те, що вакцини смертельно небезпечні, і що Хілларі Клінтон покриває «групи педофілів».

Станом на 2020 рік в мережі було 5,8 мільйона привілейованих користувачів. Видання відзначає, що в спробі забезпечити точну модерацію контенту і уникнути негативного впливу, Facebook створив невидимий елітарний клас у соцмережі.

У червні цього року Facebook заявив наглядовій раді, що система привілейованих користувачів використовувалася в «невеликому числі випадків». І що критика цієї системи обгрунтована, але вона була створена, щоб соцмережа могла забезпечити додаткові шляхи до порозуміння між користувачами.

Статьи по теме
Українці змінили ставлення до цензури в інтернеті під час війни
Українці змінили ставлення до цензури в інтернеті під час війни

У лютому 2024 року лише 44% українців погоджувалися, що для зміцнення захисту від ворога держава повинна активніше контролювати інформацію в інтернет-джерелах. У липні 2022 року з цим були згодні 60%.
06.03 — 359

В Україні викрили
В Україні викрили "чорного археолога", який в інтернеті продавав скарби ІІІ століття

В Україні викрили "чорного археолога", який незаконно торгував культурними цінностями ІІІ століття.
09.02.23 — 567

При відключенні світла зникає зв'язок та інтернет. Чому так відбувається і що робити
При відключенні світла зникає зв'язок та інтернет. Чому так відбувається і що робити

Через масштабні ракетні удари в Україні страждає критична інфраструктура. Тисячі населених пунктів залишаються без електропостачання. Також відбуваються збої у мобільному зв'язку. Якщо в інших регіонах це вже ставалося раніше, то після чергових обстрілів України ворогом 31 жовтня зв'язок став зникати також у Києві та області. У окремих районах люди не могли зайти в інтернет і додзвонитися комусь понад добу.
04.11.22 — 832