Контракты.ua

203  —  14.09
Цього дня у 1939 році в США було здійснено перший політ дослідного зразка гелікоптера Ігоря Сікорського VS-300 (S-46)
Цього дня у 1939 році в США було здійснено перший політ дослідного зразка гелікоптера Ігоря Сікорського VS-300 (S-46)

Вже через п’ять років, у 1944, на його основі було створено перший у світі гелікоптер, який випускався серійно.

Як відомо, Ігор Сікорський (1889–1972) - засновник всесвітньовідомої вертолітобудівної фірми «Сікорський». Під його керівництвом було розроблено 78 різноманітних літальних апаратів: 72 з них випускалися серійно, 2 були доведені до стадії дослідних зразків і лише 4 залишилися на папері. Диплом льотчика-авіатора Сікорський отримав 1911 року в Київському товаристві повітроплавання.

Знаменитий чотиримоторний літак «Ілля Муромець» з екіпажем з восьми осіб, що наводив жах на німецьких льотчиків під час Першої світової війни, був сконструйований студентом Київського політехнічного інституту Ігорем Сікорським у 24-річному віці. «Ілля Муромець» перебував на озброєнні російської армії до 1923 року і навіть встиг «опанувати» мирну професію транспортно-пасажирського літака на одній із перших повітряних ліній в країні Москва-Харків.

Сам конструктор не сприйняв змін і емігрував до США, де у 1923 році створив авіаційну компанію «Сікорський аероінженіринг корпорейшн». Першим дітищем Сікорського на північноамериканському континенті був великий двомоторний літак S-29, потім його компанія сконцентрувалася на літаках-амфібіях, а з кінця 30-х років – на вертолітобудуванні. У США Сікорським було створено 17 базових типів літаків і 18 – вертольотів. З 1957 року всі президенти США, починаючи з Дуайта Ейзенхауера, літають на вертольотах конструкції Сікорського.