Контракти.ua

439  —  12.09.21
Над посольством України в США приспустили прапор у пам’ять жертв терактів 11 вересня
Над посольством України в США приспустили прапор у пам’ять жертв терактів 11 вересня

Український прапор над Посольством України в США приспущений на ознаку солідарності у день роковин терактів 11 вересня 2001 року в Сполучених Штатах.

Про це заявила посол України у США Оксана Маркарова на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Ми сьогодні разом з США згадуємо всіх, хто загинув внаслідок атак терористів 11 вересня 2001 року, героїзм рятівників та звичайних громадян і відданість американців свободі і демократичним цінностям, незважаючи на ці атаки», - заявила вона.

За словами Маркарової, українці, які не тільки обороняються від атак російського агресора, а й борються за свободу і демократію, відчувають як ніхто в цей день і американський біль, але й американську надію та впевненість , яка виростає з сили переконань і готовності боротися за свою країну.

Як повідомлялося, теракт 11 вересня 2001 року у США - низка терористичних атак, під час яких терористи-смертники на захоплених літаках атакували вежі Всесвітнього торговельного центру у Нью-Йорку та будівлю Пентагону у Вашингтоні. Безпрецедентні теракти, які назавжди змінили Америку, скоїли 19 молодих арабів, виконуючи накази ісламістів, які базувалися в Афганістані.

11 вересня о 8:46 ранку перший літак врізався у північну башту Всесвітнього торговельного центру у Нижньому Манхеттені. За 17 хвилин другий літак врізався у Південну вежу. Менш як за 90 хвилин, вежі-близнюки, в яких щодня працювали до 50 тис. осіб впали. О 9:37 третій авіалайнер врізався у західний фасад Пентагону. О 10:03 четвертий літак впав на поле на півдні Пенсильванії. Він прямував у Капітолій або у Білий дім, але завдяки сміливості пасажирів, які вже знали про те, що Америка зазнала нападів, задуму терористів не судилося збутися.

У Всесвітньому торговельному центрі загинуло понад 2600 осіб; 125 загинули у Пентагоні; 256 людей загинули в усіх чотирьох літаках. Серед загиблих - громадяни США та ще 91 держави, зокрема й України.