Контракты.ua

280  —  05.09
Виконайте зобов'язання: США звернулися до Росії в річницю підписання "Мінську"
Виконайте зобов'язання: США звернулися до Росії в річницю підписання

Сполучені Штати Америки зробили заяву в сьому річницю підписання мінських домовленостей між Україною та Росією щодо урегулювання на Донбасі. США закликали Росію виконати взяті на себе зобов'язання.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на посольство США в Києві.

США вимагають, щоб Росія дозволила місії ОБСЄ проводити спостереження на українсько-російському кордоні та звільнила незаконно затриманих осіб.

"Росія має вивести свою зброю та сили та повернути Україні повний контроль над її міжнародно визнаними кордонами. Росія має взяти на себе відповідальність за припинення конфлікту, розпочатого нею на сході України", - заявили в посольстві США.

У вересні 2014 року Україна, Росія та ОБСЄ підписали так званий "Мінський протокол" - угоду про перемир'я та врегулювання конфлікту на Донбасі. Пізніше, у лютому, сторони підписали новий документ, який визначав план виконання домовленостей.

Наразі Україна та Росія по-різному трактують цей документ. Москва вимагає, щоб домовленості виконувалися в тій почерговості, що визначена в документі, однак Україна з цим не згодна і наполягає на тому, щоб спочатку Росія вивела свої війська з окупованого Донбасу.Статьи по теме
Білий дім оголосив план вакцинації 28 мільйонів дітей у США
Білий дім оголосив план вакцинації 28 мільйонів дітей у США

Адміністрація Байдена планує вже за кілька тижнів розпочати широкомасштабну вакцинацію дітей у США віком від п’яти років, загальна кількість яких охоплюватиме щонайменше 28 мільйонів осіб.
21.10 — 410

США і Грузія уклали новий меморандум у сфері оборони
США і Грузія уклали новий меморандум у сфері оборони

Міністри оборони США й Грузії підписали меморандум про взаєморозуміння та оголосили про нову ініціативу в сфері безпеки, яка продовжить співпрацю після завершення трирічної Програми оборонної готовності Грузії.
19.10 — 399

США впускатимуть іноземців, щеплених різними вакцинами проти коронавірусу
США впускатимуть іноземців, щеплених різними вакцинами проти коронавірусу

Американський регулятор CDC підтвердив, що дозволить в’їзд для іноземців, щеплених різними двокомпонентними вакцинами, і вважатиме, що вони пройшли повний курс вакцинації за умови, якщо ці препарати затверджені ВООЗ.
18.10 — 236