Контракти.ua

2949  —  05.09.21
Єпископ Кривицький – про пожежу в костелі: Концертний орган згорів дощенту
Єпископ Кривицький – про пожежу в костелі: Концертний орган згорів дощенту

Пожежа в костелі Святого Миколая у Києві знищила духовий орган.

Про це у Фейсбуці написав єпископ Віталій Кривицький, передає Укрінформ.

"Нещодавно повернувся з храму Св. Миколая... Серед знищень - тільки концертний орган, який згорів дощенту, та одна люстра, яка впала на сходах пресвітерія. Саме орган став епіцентром пожежі (коротке замикання під час репетиції). ", - написав єпископ.

За його словами, вогонь не торкнувся дерев'яного вівтаря та амвона, а також фігури обабіч органа. Обгорів лише хрест посеред вівтарної частини. Весь костел закопчений та залитий водою.

Як повідомлялося, пожежа виникла 3 вересня ввечері на 1 та 2 поверсі органного залу з поширенням на покрівлю. О 23 год. 26 хв. вогонь ліквідовано на площі 80 кв. м. Жертв і постраждалих немає. Внаслідок пожежі частково пошкоджено орган та оздоблення всередині костьолу.

Костел Святого Миколая у Києві — один з двох римо-католицьких у місті, побудованих до 1917 року. Він розташований у центрі столиці на вулиці Великій Васильківській. Храм побудований у 1899—1909 роках у неоготичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким.

Костел Святого Миколая поділили поміж собою Національний будинок органної та камерної музики України як приміщення для концертів, та парафія Святого Миколая Римо-католицької церкви в Україні, яка проводить у ньому богослужіння.

Київська влада відмовлялася повністю передати приміщення Римо-католицькій церкві до розв'язання питання щодо нового місця розташування Органного залу.