Контракты.ua

817  —  04.09.21
Стало відомо, куди Британія перебазує свої атомні субмарини у разі відокремлення Шотландії
Стало відомо, куди Британія перебазує свої атомні субмарини у разі відокремлення Шотландії

Бази британських атомних субмарин Trident доведеться перемістити із Шотландії до США чи Франції у випадку здобуття Шотландією незалежності.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє видання The Times.

Так, Шотландська національна партія (політ сила, яка послідовно виступає за вихід регіону з Великої Британії) заявила, що бази атомних підводних човнів Trident будуть виведені з експлуатації та вилучені з території Шотландії «оперативно» після здобуття нею суверенітету. Зазначається, що ця партія розглядає плани з виведення ядерної зброї з території Шотландії протягом 3 років після здобуття незалежності й розробляє плани щодо пом'якшення економічного впливу.

У планах уряду Великої Британії на випадок голосування за незалежність Шотландії на потенційному референдумі передбачено три варіанти майбутнього баз Trident, де базуються британські підводні човни із ядерними ракетами.

Перший буде пов'язаний з переведенням підводних човнів на базу Королівського флоту в Девонпорті. На думку експертів, його вартість може досягати 4 мільярдів фунтів стерлінгів.

Другий - перемістити їх в союзну країну, таку як США. Кажуть, що Казначейство підтримує цей варіант, оскільки це буде значно дешевше.

Третій варіант - вести переговори про створення нової британської заморської території в рамках незалежної Шотландії, яка включатиме бази Фаслейн і Коулпорт.

Як передавав Укрінформ, другий референдум про незалежність Шотландії може відбутися, якщо опитування послідовно показуватимуть, що 60% шотландців бажають його проведення. Позиції сувереністів були зміцнені на початку цього року після того, як незалежницькі шотландські партії здобули більшість місць на парламентських виборах у Шотландії у травні та заявили, що другий референдум має відбутися у «першій половині» мандату нинішнього парламенту, який триватиме 5 років.

Уряд Великої Британії та прем'єр-міністр Борис Джонсон послідовно відкидали заклики до будь-якого нового референдуму, хоча уряд Шотландії заявив, що після результатів виборів у травні вони нададуть відповідний законопроєкт про референдум у парламенті Шотландії.

Проте тепер британський міністр Алістер Джек уперше допустив дозвіл уряду на повторне голосування.

Ідею проведення референдуму в найближчі 5 років в останніх опитуваннях поділяли від 40 до 42% шотландців.

Статьи по теме
До України з Британії відправлять 30 броньованих
До України з Британії відправлять 30 броньованих "швидких"

Посольство України в Британії закупило на зібрані кошти 30 броньованих карет швидкої допомоги. Половину з них відправлять до нашої країни вже на початку тижня.
02.04 — 1698

У Британії через санкції збанкрутувала «донька» російського Сбербанку
У Британії через санкції збанкрутувала «донька» російського Сбербанку

Суд Лондона дозволив Sberbank CIB U.K. Ltd, дочірній компанії найбільшого російського банку «Сбербанк», розпочати процедуру введення тимчасової адміністрації, що означає фактичну неплатоспроможність фінустанови.
02.04 — 795

Джонсон: Якщо Путін вважає, що НАТО відступить - він переконається, що все буде навпаки
Джонсон: Якщо Путін вважає, що НАТО відступить - він переконається, що все буде навпаки

У разі вторгнення Росії в Україну буде застосовано найжорсткіші санкції щодо компаній та приватних осіб.
20.02 — 1096