Контракти.ua

879  —  30.08.21
За 2022 рік необхідно закрити чергу на компенсацію за житло для військових – Зеленський
За 2022 рік необхідно закрити чергу на компенсацію за житло для військових – Зеленський

Президент Володимир Зеленський у День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, зустрівся з членами родин полеглих військових.

Про це повідомляє пресслужба глави держави, передає Укрінформ.

"Хочу подякувати за зустріч. У цей трагічний день ми зустрічаємося з родинами загиблих захисників. Висловлюю велику повагу та подяку вам, усім рідним і близьким тих, хто віддав свої життя за Україну", – сказав Президент.

Він наголосив на надзвичайно великому внеску полеглих воїнів у збереження незалежності.

Зеленський зауважив, що подібні зустрічі необхідно проводити щороку, щоб розуміти, які проблеми є в родин загиблих захисників України і як держава має їх вирішити.

На сьогоднішній зустрічі обговорювалися соціальне, пенсійне та медичне забезпечення сімей військових.

Президент наголосив, що впродовж 2021-2022 років необхідно розв'язати питання черги на отримання житла для родин загиблих учасників бойових дій на Сході України та ветеранів.

«Наше завдання – за залишок цього року й за наступний, 2022 рік закрити всю чергу щодо компенсацій за житло для сімей загиблих і ветеранів», – сказав глава держави.

На зустрічі також ішлося про законодавче закріплення статусу захисників України, зокрема про соціальні гарантії, які потрібно визначити в окремому законі.

У зустрічі взяли участь Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, представники уряду.

Голова Консультативної ради з питань захисту прав захисників України Альона Вербицька запропонувала, посилаючись на статтю 17 Конституції України, напрацювати законопроєкт, який на законодавчому рівні забезпечить порядок і механізм реалізації соціальних пільг і гарантій від держави родинам загиблих захисників України.

Цю пропозицію підтримав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і зауважив, що паралельно слід проводити діалог з місцевою владою щодо наповнення відповідного соціального пакету.

«Перший крок – необхідно визнати статус захисника й членів сімей загиблих. Другий крок – спільно з місцевою владою розпочати роботу щодо того, якими соціальними пакетами наповнити цей статус», – сказав Шмигаль.

Керівник ОП Андрій Єрмак повідомив, що питання соціального забезпечення захисників України обговорюватиметься на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові, на яке запросять членів родин українських героїв. Воно відбудеться у вересні. «Там будуть представники всіх регіонів, буде центральна влада, і ми проговоримо всі ці питання», – зазначив Єрмак.

Вербицька також закликала пришвидшити виконання Указу Президента України № 230/2021 від 11 червня 2021 року щодо створення регіональних консультаційних центрів з питань забезпечення прав і свобод захисників України при місцевих адміністраціях.

«Це саме той механізм, який може забезпечити реалізацію місцевих соціальних пакетів і контролювати якість надання послуг і нашим захисникам, і родинам загиблих, і їхнім дітям», – сказала Вербицька.

Голова Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України Сергій Куніцин поінформував, що при всіх обласних державних адміністраціях створені консультативні ради щодо захисту прав ветеранів. Вони плідно працюють і почали розглядати всі питання.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 29 серпня взяв участь у церемонії вшанування пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Він присвоїв звання Героя України двом загиблим захисникам.