Контракти.ua

960  —  25.08.21
Лавров поскаржився на "приватизацію" Україною Дня хрещення Русі
Лавров поскаржився на

Сергій Лавров побоюється, що незабаром Новий рік можна буде відзначати тільки в Україні.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав саміт Кримської платформи "несправжнім заходом". Про це він заявив на брифінгу в середу, 25 серпня.

"Кримська платформа - несправжній захід. Справжнє - те, що я бачив сьогодні у Відні, коли покладав вінок до пам'ятника радянським воїнам, що визволили Відень. А по Криму ... Є люди, які хочуть займатися віртуальної політикою, вони нею і займаються. А якщо ми хочемо займатися реальною політикою, потрібно керуватися реаліями ", - сказав Лавров.
За його словами, він ознайомився з вимогами Кримської декларації і каже, що Росія готова виконати тільки одне - забезпечити доступ до Криму спостерігачів за дотриманням прав людини, але тільки на своїх умовах. За словами Лаврова, Росія неодноразово запрошувала спостерігачів ОБСЄ, ООН, Ради Європи.
"Більшість цих людей кажуть: ми з радістю, тільки повинні заїхати з материкової території України. Ми їх запитуємо: друзі, ви займаєтеся правами людини або політичними іграми?" - додав Лавров.
"Солідарність, проявлена ​​членами НАТО і Євросоюзу на позавчорашньому заході, який було схоже на спектакль, звичайно, нікуди не зникає. Ми нічого з цим зробити не можемо", - стверджує глава МЗС РФ.
Крім того, Лавров прокоментував указ Володимира Зеленського про День Української Держави, який буде відзначатися 28 липня - в День Хрещення Київської Русі-України.
"Україна нас, напевно, ще не раз порадує своїми рішеннями. Ось недавно було сказано, що вони приватизували День хрещення Русі. Хто знає, може скоро буде вирішено Володимиром Зеленським, що Новий рік можна відзначати тільки в Україні", - підсумував Лавров.

Статьи по теме
Лавров прокоментував ідею виключити
Лавров прокоментував ідею виключити "Талібан" зі списку заборонених організацій

Росія намагається налагодити відносини з терористичним угрупованням "Талібан".
29.05 — 617

Необхідність продовжувати
Необхідність продовжувати "СВО", умови переговорів та стратегічна поразка РФ: головні тези з інтерв'ю Лаврова російським пропагандистам

Сергій Лавров наголосив, що Росія упевнена у необхідності продовжувати війну в Україні.
20.04 — 287

Хто і навіщо “вбив” Навального — огляд
Хто і навіщо “вбив” Навального — огляд

16 лютого Олексій Навальний, якого Путін оголосив “екстремістом”, раптово помер у виправній колонії.
17.02 — 381