Контракти.ua

715  —  20.08.21
У Мінцифри розповіли про COVID-сертифікати
У Мінцифри розповіли про COVID-сертифікати

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на брифінгу в п'ятницю, 20 серпня, розповів, як отримати COVID-сертифікат через портал Дія.

Для початку потрібно встановити сам додаток. Потім перейти в розділ Послуги.

Далі потрібно відправити запит до реєстру, щоб сформувати сертифікат. Тому що це медична інформація, і вона не буде відображена, якщо не зробити запит та електронний підпис.

"Не потрібно з електронним підписом ходити в держоргани. Ви можете згенерувати підпис у Дії. Для цього потрібно тільки ваше обличчя. І виконати кілька дій. Біометрія вашого обличчя порівнюється з біометрією в реєстрі. Це займає кілька секунд і ви отримуєте підпис", - розповів Федоров.

При цьому в самому додатку поки йдеться, що послуга COVID-сертифікат перебуває у стадії розробки. Федоров пояснив, що інформація в додатку поки оновлюється і процес генерування документів може зайняти деякий час.

"Є певні технічні речі... додаток оновлюється, і це може зайняти кілька годин або кілька днів... Це залежить від Google, Apple... Ще потрібно кілька днів, щоб додаток оновився", - сказав він.

Крім того, міністр повідомив, що для українців будуть доступні два COVID-сертітфікати - міжнародний і внутрішній.

"Ми хочемо бути першими у всьому, і тому у нас генерується не один ковідний сертифікат, а два. Один для того, щоб подорожувати за межі нашої країни, в Європейський Союз, а інший сертифікат внутрішній", - зазначив він.

Федоров пояснив, що в міжнародному сертифікаті більше медичної інформації. "Там немає фото. Такі стандарти технічної документації ЄС", - зазначив він.

А у внутрішньому сертифікаті менше медичної інформації та є фото. Як і інші документи, можна перевіряти через QR-код, без спеціального обладнання.

Міністр додав, що внутрішній сертифікат розроблений на випадок посилення карантину.

"Якщо з'явиться ситуація, де потрібен буде COVID-сертифікат всередині країни, не потрібно буде показувати паспорт або інший документ громадянина України. Тому що у внутрішньому сертифікаті буде фото", - пояснив Федоров.

Статьи по теме
Росія використовує нафтові танкери для диверсійної діяльності: Зеленський попередив про небезпеку
Росія використовує нафтові танкери для диверсійної діяльності: Зеленський попередив про небезпеку

Росія використовує «тіньовий флот» танкерів для диверсій та розвідки в Європі. Обговорено посилення санкцій.
08.10.25 — 284

Зеленський зробив нову заяву про зустріч з Путіним: як має діяти Трамп
Зеленський зробив нову заяву про зустріч з Путіним: як має діяти Трамп

Зеленський розповів про майбутні переговори та очікування від міжнародних партнерів.
20.09.25 — 333

Підтримка Зеленського зростає: скільки українців схвалюють діяльність президента
Підтримка Зеленського зростає: скільки українців схвалюють діяльність президента

Підтримка Володимира Зеленського дещо зросла порівняно з попереднім опитуванням. У грудні 2024 року - січні 2025 року 63% українців повністю або скоріше схвалювати його діяльність як президента.
23.02.25 — 570