Контракты.ua

686  —  13.08
Українцям запропонували сезонні тарифи на газ – в чому вигода
Українцям запропонували сезонні тарифи на газ – в чому вигода

Більшість побутових споживачів газу в Україні користуються фіксованим річним тарифом з "літньою" ціною. Проте постачальники підготували альтернативні цінові пропозиції – сезонні. Найпоширеніша сезонна пропозиція – тарифні плани з рівномірної оплатою, тобто можливістю платити за паливо рівномірними частинами щомісяця.

"Загальна сума до оплати в таких тарифних планах визначається відповідно до обсягу газу, який клієнт в середньому споживає протягом опалювального сезону. А далі цю суму людина платить рівномірними частинами щомісяця", – пояснили фахівці порталу ГазПравда.

Ціна теж буде "сезонною"

Постачальники обіцяють однакову вартість кубометра до самого кінця опалювального сезону, тобто до кінця квітня. Таким чином можна уникнути пікового навантаження на сімейний бюджет в холодні зимові місяці, рівномірно розподіливши витрати на інші місяці.

Вартість кубометра в цих пропозиціях ідентична річній базовій. Рекордне подорожчання газу в світі не дозволило запропонувати більш низькі ціни, ніж в річних фіксованих контрактах:

  • державний "Нафтогаз України" запропонував ціну в 7,96 грн за кубометр;
  • регіональні газзбути, що працюють під брендом "Твій газзбут", – 7,99 грн за кубометр.

Нагадаємо, до незвичайного для літа підвищення цін на газ призвели пожвавлення європейської економіки, низькі запаси палива у сховищах, а також російський "Газпром ", який штучно створює дефіцит газу на європейському ринку, обмежуючи обсяги поставок. На думку фахівців, таким чином Росія намагається "вибити" у ЄС вигідні умови запуску газопроводу "Північний потік – 2" в обхід України.

Як відомо, з 1 травня побутових споживачів в Україні перевели на річні тарифи на газ. Газзбути при цьому все одно зобов'язані публікувати прайси щомісяця, адже вони не мають права тільки підвищувати ціну протягом року, а ось знижувати тариф можна.

А прем'єр-міністр України Денис Шмигаль недавно підрахував, що без річного тарифу українці платили б по 13-15 грн за кубометр газу.

Як за останній рік зросла вартість комунальних послуг в Україні, дізнавайтеся з сюжету новин «Сьогодні» каналу «Україна».

Статьи по теме
Нафтогаз розповів про ціни на газ взимку
Нафтогаз розповів про ціни на газ взимку

Голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко заявив, що газ для населення протягом зимового сезону коштуватиме 7,42 грн, його вистачить для потреб усіх споживачів.
вчера, 11:05 — 650

Газ у підземних сховищах дорожчає - стартова ціна на біржі перевищила 40 гривень за кубометр
Газ у підземних сховищах дорожчає - стартова ціна на біржі перевищила 40 гривень за кубометр

Минулого тижня середня стартова ціна природного газу на Українській енергетичній біржі (УЕБ) знову зростала, ресурс у підземних сховищах газу (ПСГ) станом на 8 жовтня здорожчав до 40,1 тис. грн за 1 тис. кубометрів.
11.10 — 329

Нафтогаз підвищив ціну на газ для клієнтів ПОН у жовтні
Нафтогаз підвищив ціну на газ для клієнтів ПОН у жовтні

Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" підвищила до 16,56 грн за кубометр ціну газу для клієнтів "постачальника останньої надії" у жовтні, тоді як у вересні ціна становила 12 грн за кубометр.
05.10 — 782